KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Sigaranın zararları nelerdir? Sigarayı 21 günde bıraktıran mucize karışım!

Her yıl milyonlarca insan sigaradan ölüyor. Bu sayı gün geçtikçe artmaktadır. Bağımlılığa neden olan sigara içerdiklerinden ötürü vücudun kısa …

Sigaranın zararları nelerdir? Sigarayı 21 günde bıraktıran mucize karışım!

Her yıl milyonlarca insan sigaradan ölüyor. Bu sayı gün geçtikçe artmaktadır. Bağımlılığa neden olan sigara içerdiklerinden ötürü vücudun kısa sürede ağır hasar almasına sebebiyet veriyor. Uzmanların bu bağımlılıktan kurtulmanın en temel yolun kurtulmak isteği olmaktan geçtiğini vurguluyor. Sigaranın zararları nelerdir?

Dünya nüfusunun yüzde 40 sigara kullanmaktadır. Bu da her geçen gün ölüm sayısını artırıyor. Bağımlılığa neden olan nikotin oranı vücutta artığından sigara bırakmak zor hale getirir. Ancak güçlü irade ve psikoloji sigara bıraktırmaya yardımcı olur. Bunun yanı sıra vücuttaki nikotin isteğini azaltan bazı besinler vardır. Uzmanlar bu besinlerin vücutta nikotinin neden olduğu tahribatı da iyileştirdiğini vurguluyor. 

Sigaranın zararları

PEKİ SİGARANIN ZARARLARI NEDİR? 

 • Bağımlılığa neden olan nikotini içerir. Bu da psikolojik bozukluklara zemin hazırlar. Dumanına maruz kalan akciğerler de ağır deforme meydana gelir. Böylece vücudun oksijen döngüsünü bozulur. Akciğerler havayı temizleyemediğinden vücuttaki kan basıncının dengesi bozulur. Bu da kalp krizine neden olan damar tıkanıklığına zemin hazırlar. Sigara hem akciğer hastalıklarına neden olurken hem de kalp krizinin yaşanma riskini artırır.
   
 • Hücreleri öldürdüğünden vücudun yenilenmesini engeller. Bu durum ciltten kemiklere kadar her yeri olumsuz etkiler. Dumanı cilt yüzeyindeki hücreleri öldürdüğünden  sararma veya kararmaya neden olur. 
   
 • Sigaranın en kötü zararı ise doğurganlık oranını azaltır. Vücudun geneline zararlı olan sigara ilerleyen zamanlarda bu etkilerini gösterir. Bu yüzden çocuk sahibi olmada sıkıntı yaşamayan kadın ve erkeklerin ileri zamanda bu durumla karşılaşabilirler. 
   
 • Sinüs ve bronşları tıkadığından solunum sisteminin sağlıkla işlemesini engeller. Bu da üst solunum yolu hastalıklarının daha şiddetli olmasına neden olur.
   
 • Ağız içerisindeki tükürüğe sinen sigara dumanı burada deforme olur. Bu da ağız kokusuna ve zamanla diş beyazlamasına ortam hazırlar. 

Sigara bıraktıran karışım

SİGARAYI 21 GÜNDE BIRAKTIRAN MUCİZE KARIŞIM!

MALZEMELER

Yarım bardak limon suyu
100 milli litre papatya çayı
Yarım bardak greyfurt suyu
15 milli litre Hindistan cevizi yağı
15 milli litre jojoba yağı
15 milli litre zeytinyağı
Bir tatlı kaşığı taze kekik

YAPILIŞI

Tüm malzemeleri bir kapta karıştırın. Bu karışıma sadece kekiği eklemeyin. Tüm karışımı blendırdan geçirerek daha hızlı hazırlanmasına yardımcı olun. En son kekiği ekleyip bir tur daha karıştırın. Günde bir bardak bu karışımdan tüketiniz. Bu karışım zamanla vücudun bağımlılık yaptığı nikotin isteğini azaltacaktır. Ayrıca bu uygulamayı düzenli bir şekilde 21 gün boyunca yapınız. 

SİGARAYI BIRAKTIKTAN SONRA…

 1. Nikotin vücudu iki sat içerisinde terk eder. Tüm nikotin maddesi ise bir hafta da vücuttan atılır. 
   
 2. 6 saatte kalp atışları düzenlenmeye başlarken 20 günün ardından kalp ve damarlar tamamen temizlenir. 
   
 3. Kaybolan tat ve koku almanız gelişir. 
   
 4. Akciğerlerdeki toksin idrar yolu ile atılır. Bu süreçte sindirim sistemi de yenilenir. Özellikle karışımın içerdiği greyfurt vücudun tüm toksinlerden arınmasına yardımcı olur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ