KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Sıradan Bir Ev Hanımının Azimli Hikayesi! 4 Bilezikle Başladı Süt Sağarak Servetini 1 Milyon Lira Yaptı!

Sıradan Bir Ev Hanımının Azimli Hikayesi! 4 Bilezikle Başladı Süt Sağarak Servetini 1 Milyon Lira Yaptı!

Size öyle bir hikaye anlatacağız ki bir kez daha “insan isterse başaramayacağı şey yok” lafına inanacaksınız. Antalya’da yaşayan polis eşi 38 yaşındaki Fatma Öncel bu hikayenin başkahramanı. Fatma Hanım, sadece 4 bilezikle başladığı işinde şimdi milyoner oldu. Onun bu azim dolu başarı hikayesi, dileriz ki bütün kadınlara ve bütün girişimcilere ilham kaynağı olur.

Hayallerinin Arkasında Durdu ve Başardı

Polis eşi olan Fatma Öncel, 3 çocuk annesi ve 38 yaşında. Eşi ile birlikte Doğu’da yaşayan Fatma Öncel, eşinin görevinin bitmesinin ardından Antalya’da yaşamaya başladı. Memur olmak için KPSS sınavına giren Öncel, burada başarılı olamayınca, aslında babasının da mesleği olan hayvancılığa yöneldi. Fatma Hanım aslında 2 yıllık muhasebe mezunuydu. Fakat bu işi yapamayacağını anladı ve 10 yıl önce baba mesleğini yapmak için harekete geçti.

Eşinin Aldığı 4 Bilezikle işe Başladı

Fatma Öncel’in bu işi yapmak için parası yoktu. O da eşinin kendisine aldığı 4 bileziği sattı ve bir buzağı aldı. Eşi ile birlikte ev sahibinin de izni ile hayvanı bakıp büyüten Fatma Hanım, elleri ile ineğinin sütünü sağdı. İlk zamanlar bu sütü komşularına ve yakınlarına bedava dağıttı. Daha sonra Fatma Hanımın sütüne talepler artmaya başladı ve tanınır hale geldi. Artık para da kazanmaya başlayan Fatma Hanım, daha fazla inek aldı.

İşin Sırrı Sütün Sıcaklığında

İşleri ilerledikçe bir arazi kiralayan Fatma Hanım, şu anda 107 keçi, 134 inek ve 200 tavuğa sahip. Fatma Hanım bu işten aylık 40 bin lira kazandığını söylüyor. Sadece süt geliri bu kadar olan Fatma Hanım, sütten kesilen ineklerinin kesimi ile aylık gelirini 65 bin liraya kadar çıkıyor. Fatma Öncel, müşterilerinin sütünü bu kadar beğenmesinin sırrını sütü sıcakken onlara vermesi olarak görüyor. Sadece bu da değil, arazideki tarlada hayvanlarının yemini de kendisi yetiştiren Fatma Öncel, tavuklarından elde ettiği organik yumurtaları da satıyor.

Artık Milyoner Oldu

Bu işe başlarken aldığı ineğini hiç unutamayan Fatma Öncel, o inekten çok fazla buzağı aldıklarını ve bu başarısını da ona borçlu olduğunu söylüyor. 10 yıldan bu yana kendisinden süt alan müşterilerinin olduğunu söyleyen Fatma Hanımın, sıfırdan başladığı hikayesinde geldiği noktada bir milyon liralık serveti var ve her geçen gün de artmaya devam ediyor.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ