KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Tarihi Alkazar Sineması kapısını açtı

İstanbul Beyoğlu’ndaki tarihi Alkazar Sineması, 5 yıl evvel başlatılan onarım çalışmalarının tamamlanmasının akabinde kapılarını açtı. Beyoğlu …

Tarihi Alkazar Sineması kapısını açtı

İstanbul Beyoğlu’ndaki tarihi Alkazar Sineması, 5 yıl evvel başlatılan onarım çalışmalarının tamamlanmasının akabinde kapılarını açtı.

Beyoğlu’nun sembol adreslerinden Alkazar Sineması, 5 yıl süren onarım çalışmaları sonrası tekrar kapılarını açtı. Alkazar Sineması’nın açılışı Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan’ın iştirakiyle gerçekleşti. Açılışta Refik Anadol’un Alkazar Dreams isimli yapıtı sergilendi.

“TARİHİ YAPI KÜLTÜR VE SANATLA İÇ İÇE BİR BİÇİMDE YAŞAYACAK”

Açılış sonrası konuşan, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, şunları söyledi:

* Alkazar Sineması tarihi bir yer. Birkaç kuşak için sinema deyince Alkazar Sineması’na gelmeyi hatırlıyor. İnsanlarımız o anılarını ve anılarını burada yine yaşayacakları için çok memnunuz.

* Sonuçta Kültür ve Turizm Bakanlığının en kıymetli gayesi tarihi yerleri restore etmek ve kullanarak onları korumaktır. Burada da bir tarihi yer restore edildi. Ancak en değerlisi yeniden bu tarihi yapı kültür ve sanatla iç içe bir formda yaşayacak.

* Bu yapı 10 yıldır kullanılmaz halde. Son derece memnunuz. Elbette daha yapılacak çok işimiz var. Emeği geçen herkesi takdir ve teşekkür ediyorum. DHA

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ