Temizlikte Sır Gibi 11 Bilgi

Temizlikte Sır Gibi 11 Bilgi…

1 – Fayansları temizlemenin bir başka yolu da sirke. Sirkeyi bir sprey kutusuna doldurup fayanslarınıza sıktıktan sonra 10 dakika bekletin. Yıkayıp mikrofiber bezle silin.

2 – Eski bir diş fırçasını ıslatıp karbonata batırın. Fayansların arasını bu fırçayla temizleyin. İşiniz bitince sıcak suyla yıkayın.

3 – Diş fırçasındaki mikropları öldürmek için 1 saat kadar sirkede bekletip iyice yıkayın.

4 – 15 gram sitrik asitle 1 bardak suyu karıştırın. Fayanslarınızı parlatmak için bu suyla yıkayın.

5 – Banyoda kullandığınız lif ve süngerleri eşit miktarda su ve sirkeyle hazırladığınız karışımda 1 saat beklettikten sonra yıkayıp kurutun.

6 – Fırınınızdaki yağları temizlemek için bir limonun suyunu sıkın. Suyunu sıktığınız limonla fırınınızı sildikten sonra 15 dakika bekletip ıslak bir bezle silin.

7 – Sıcak suyun içine bir miktar karbonat karıştırıp sprey kutusuna doldurun. Bu suyu fırınınıza sıktıktan sonra yarım saat bekleyin. Islak bir bezle temizleyin.

8 – Ocağınızdaki yağ lekelerini bir silgi yardımıyla temizleyebilirsiniz.

9 – Bir sünger yardımıyla fırınınıza sirke sürdükten sonra kapağını karatıp birkaç saat bekletin. Islak bir bezle silin. Fırınınız yepyeni gözükecek.

10 – Yatağınızdaki kötü kokulardan kurtulmak için üzerine karbonat serpiştirip yarım saat kadar beklettikten sonra elektrik süpürgesiyle çekin.

11 – Kıyafetlerinizdeki mürekkep lekelerini sütle temizleyebilirsiniz.

Temizlikte Sır Gibi 11 Bilgi…

Kimler Neler Demiş?

avatar
500
  Subscribe  
Bildir