KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Türkiye’de eğlenmek de karaborsaya düştü: Arctic Monkeys biletleri ikinci elde rekor fiyata satılıyor

Corona virüsü salgını, ekonomik kriz, TL’nin değer kaybı derken Türkiye’de müzikseverler uluslararası üne sahip sanatçı ve müzik gruplarının …

Türkiye’de eğlenmek de karaborsaya düştü: Arctic Monkeys biletleri ikinci elde rekor fiyata satılıyor

Corona virüsü salgını, ekonomik kriz, TL’nin değer kaybı derken Türkiye’de müzikseverler uluslararası üne sahip sanatçı ve müzik gruplarının ülkeye gelmesine hasret kalmıştı… Bir süre önce İngiliz rock grubu Arctic Monkeys’in 2022 turnesi açıklandı ve grubun İstanbul’da iki konser vereceği açıklandı. Konser biletleri dün satışa çıkar çıkmaz tükenirken, bazı platformlarda biletler üzerine iki-üç kat zam konularak satışa çıktı.

İngiltere’de 2000’lerin başında kurulan Arctic Monkeys, 2022 turne programıyla Türk müzikseverleri bir hayli heyecanlandırdı… Fakat dün satışa çıkan biletlerin kısa bir süre içinde tükenmesi birçok müzikseveri hayal kırıklığına uğratırken, biletlerin kısa bir süre içinde bazı platformlarda “karaborsaya düşmesi” gündem oldu.

Bazı karaborsa platformlarında konser biletleri neredeyse 3 bin TL’ye satışa çıktı. Sitede yer alan ibarede bu haberin yazıldığı sırada siteye son 1 saatte 362 kişinin girdiği belirtiliyor.

Resmi bilet fiyatları 275 TL’den başlayan ve 748 TL’ye kadar çıkan konserin biletleri kısa bir sürede tükenirken, bazı platformda biletler karaborsa olarak satışa çıktı.

Normalde 363 TL’den satışa çıkan balkon bileti karaborsa sitelerinde 3.477 TL’ye satılıyor.

Organizasyon ya da Arctic Monkeys konuyla ilgili bir açıklama yapmadı. Öte yandan bazı platformlarda “sahne üstü” biletin fiyatı 9.000 TL’ye satışa çıktı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ