KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Türkiye’de en çok sevilen reçel çeşidi belli oldu!

Areda Survey’in bin 100 kişi ile gerçekleştirdiği reçel araştırmasına göre Türk halkının yüzde 89’u reçelini kendi yapıyor ve yüzde 68,7’si …

Türkiye’de en çok sevilen reçel çeşidi belli oldu!

Areda Survey’in bin 100 kişi ile gerçekleştirdiği reçel araştırmasına göre Türk halkının yüzde 89’u reçelini kendi yapıyor ve yüzde 68,7’si reçeli en çok kışın tüketiyor.

Günümüzde neredeyse her meyvenin hatta sebzenin de reçeli yapılıyor. İncir, şeftali, ayva, vişne, çilek, portakal, ceviz ve hatta acı biber reçeli kahvaltılarımıza her mevsim renk ve lezzet katıyor. Peki, reçeli en çok ne zaman tüketiyor ve en çok hangi reçeli seviyoruz?

Areda Survey’in reçel araştırmasına göre, Türk halkının yüzde 68,7’si reçeli kışın tüketiyor ve yüzde 27,7’si vişne reçelini seviyor.

Bir diğer öne çıkan husus ise kış aylarının sevilen besin kaynağı reçeli Türk halkının yüzde 89’u satın almak yerine evde yapmayı tercih ediyor.

Lezzeti ve renkleriyle mutluluk saçan reçeller araştırmaya göre yüzde 95,7 ile kahvaltılarda tüketiliyor. Yüzde 4,3 ile de tatlı ve pasta yapımlarında kullanılıyor.

Kahvaltıların renkli yıldızı reçellere eşlik edenlerde ise yüzde 75,4 ile ekmek üzeri tereyağı yerini alıyor. Yüzde 24,6 ile de ekmek üzeri peynir reçellere eşlik ediyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ