KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Ütü gerektirmeyen kumaşlar nelerdir?

Günümüzün yoğun yaşam temposunda ütü gerektirmeyen kumaşlar özellikle çalışan insanlar için oldukça önemli bir ihtiyaç haline geldi. Peki iş …

Ütü gerektirmeyen kumaşlar nelerdir?

Günümüzün yoğun yaşam temposunda ütü gerektirmeyen kumaşlar özellikle çalışan insanlar için oldukça önemli bir ihtiyaç haline geldi. Peki iş hayatında ve seyahat esnasında ütü gerektirmeyen kumaş türleri nelerdir? İşte sizler için derlediğimiz ütü gerektirmeyen kumaş türleri…

Her an şık ve düzenli bir görüntüye ihtiyaç duyan insanlar gömleğin, elbisenin ya da pantolonun kolay deforme olması ve kırışmasıyla biraz rahatsızlık duyabilir. Özellikle iş hayatının temposuna alışmış bireyler için kıyafetlerin kırışık ve yıpranmış görüntüsü gününü kabusa çevirebilir. İstenmeyen sorunların ortaya çıkmasına sebep olabilecek kırışık kıyafetlerle bir günü geçirmenin önüne geçmek mümkün. Bunun için de önemli günler için veya iş seyahatleri için tercih edilen kıyafetlerin kumaşların seçimi doğru olmalıdır. Eğer kumaşın yapısında kırışma özelliği var ise ne kadar mücadele edilirse edilsin sonunda kırışık bir kıyafetle günü tamamlamak kaçınılmaz olacaktır. Çünkü bu durum kumaş yapısıyla doğrudan ilişkilidir. Nitekim kumaştaki lif kırılmaları, görsel olarak kırışma denen durumu oluşturur. Ne kadar çok bükülme gerçekleşirse kumaşın çizgili ve katlı olması da o derece yoğun olacaktır.

Bir kumaş içeriğinde çok fazla lif barındırıyorsa nihayet az ütü isteyen yapıya sahip olur. Bu sebeple zayıf bükülen ürünler tavsiye edilir. Bu durum her zaman için pek de önemsenmez. Örneğin yaz tatilinizde bir sahil kenarında gezintiye çıktığınızda bu durum sorun olmaz.  Ancak iş ortamında ya da bir toplantıya sırasında kırışık gömleğe sahip olmak en son isteyeceğiniz şeydir.

ütü gerektirmeyen kumaş türleri

ÜTÜ GEREKTİRMEYEN KUMAŞLAR NELERDİR?

  • Denim;

Denim

Gömlek, pantolon, etek, ceket hemen hemen her tür kıyafet tasarlanan kotlar ütü gerektirmez, buruşmaz, kırışmaz.

  • Viskon;

Viskon

Kayın ağacından yapılan viskon kumaşı pamuksu bir yüzeye sahiptir. Ütü gerektirmeyen bir kumaş olan viskonu tercih ederek hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

  • Poplin;

Poplin

Genellikle incecik yaz gömleği kumaşı olarak tercih edilen poplin, bir pamuklu kumaş türüdür. Poplin kumaş gömleklerden tercih ederek ütü derdinden kurtulabilir iş seyahatlerinizi gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz.

  • Merserize;

Merserize

Kolay kolay buruşmayan bir yapıya sahip olan merserize, kazak seçimlerinde tercih edilecek kumaş türüdür.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ