KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Zeytinyağını Bildiğiniz Bütün Yemeklere Eklemeniz İçin 5 Sağlıklı Neden

Zeytinyağını Bildiğiniz Bütün Yemeklere Eklemeniz İçin 5 Sağlıklı Neden

Zeytinyağı daha çok Akdeniz ve Ege mutfaklarında kendine yer bulsa da aslında hepimizin mutlaka soframıza eklememiz gereken bir yağ. Hem kokusu hem de sağlık için yararları zeytinyağını çok önemli hale getiriyor. Tüm yemeklere kokusunu ve yararlarını katmamamız için hiçbir neden yok. Hatta tam aksine zeytinyağını mutlaka yemeklerinize eklemelisiniz. İşte Zeytinyağını Bildiğiniz Bütün Yemeklere Eklemeniz için 5 Sağlıklı Neden…

 

1- Kolesterolün Dengelenmesine Yardımcı Oluyor

Doymamış yağ denilen yağ zeytinyağının içinde yok. Bu nedenle de diğer yağlar gibi kolesterolü tetikleme yerine dengede tutuyor.

 

2- Kemik Gelişimine Destek Oluyor

İçinde bol miktarda A, D, E ve K vitaminleri bulunan zeytinyağı, özellikle gelişme çağındaki çocukların kemik gelişimi için oldukça etkili.

 

3- Kabızlığı Önlüyor

Zeytinyağının içinde bol miktarda lif bulunuyor. Bu özelliği sayesinde sindirim sistemini düzene sokan zeytinyağı, aynı zamanda kabızlığın da önüne geçiyor.

 

4- Sinir Sistemi Sağlığını Koruyor

Merkezi sinir sistemini yakından ilgilendiren fenolik bileşikler zeytinyağının içinde de yer alıyor. Bu sayede sinir sistemi dejenerasyona uğramıyor.

 

5- Kalp ve damar hastalıkları riskini en aza indiriyor

Sadece sinir sistemi sağlığı değil, kalp ve damar sağlığı da zeytinyağı sayesinde korunuyor. Sinir sistemine iyi gelen fenolik bileşikler aynı zamanda kalp damar sağlığı için de önemli.

Zeytinyağını Bildiğiniz Bütün Yemeklere Eklemeniz İçin 5 Sağlıklı Neden

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ