KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

2022 güzellik ve makyaj trendlerinde neler var? 2022 en trend güzellik uygulamarı

Her yıl değişen güzellik ve makyaj trendleri 2022 yılında adeta bomba gibi geliyor. Şimdiden konuşulmaya başlanan 2022 güzellik ve makyaj …

2022 güzellik ve makyaj trendlerinde neler var? 2022 en trend güzellik uygulamarı

Her yıl değişen güzellik ve makyaj trendleri 2022 yılında adeta bomba gibi geliyor. Şimdiden konuşulmaya başlanan 2022 güzellik ve makyaj trendlerini mercek altına aldık. Işıl ışıl parlayan elmacık kemiklerinden ön plana çıkan pürüzsüz kaşlara dair yeni yılın tüm güzellik trendlerini haberimizde bulabilirsiniz.

Maskelerin hayatımıza girdiği son iki yılda hem makyaj hem de cilt bakımı konusundaki ihtiyaçlarımız ve önceliklerimiz değişti. Nemlendirme güneşten koruma gibi cilt bakımına dair temel adımlar önem kazanırken ağır cilt makyajlarını bir kenara bıraktık. Kalın yapılı, kapatıcılığı yüksek fondötenler yerine ince yapılı ve SPF koruması olanları tercih etmeye başladık. 2021 yılı biliyorsunuz ki doğal tonlar ve sadelikten yanadır. Elmacık kemikleri , yüz kontürleri ve  keskin yüz hatları pek fazla tercih edilmedi. Bakır ve nude tonlarının göz farlarında ve dudaklarda hakimdi. 2022 makyaj trendleri ise bunların hepsini geride bırakacak. Derin gölgeli hatlar , buğulu eyeliner , mat ve koyu rujlar yeniden moda olacak. Gelin birlikte 2022 güzellik trendlerini inceleyelim:

  • MİNİMALİST KREMLER

Sattlerinizi harcadığınız cilt bakımınızdan sonuç alamadınız mı? Bu sezon minimalleşmek moda. Kısacası, daha fazla insanın cildinin doğal dokusunu ve minimalist cilt bakım rutinlerini benimsediğini göreceğimiz anlamına geliyor. 

  • STİCK MAKYAJ MALZEMELERİ

‘Stick’ biçimindeki ürünler bundan yıllar önce yaşamımıza doğa dostu deodorant alternatifleriyle girmişti. Şimdiyse fondöten, güneş kremi, allık, ‘highlighter’ olarak da karşımıza çıkıyor. Makyaj sanatçısı Tommy Napoli, özellikle fondöten ve allık gibi cilt makyajı ürünlerinde hem taşıma ve kullanım pratikliği hem de kolay dağıtılabilmesi sebebiyle ‘stick’ formüllerin ön plana çıkacağını öngörüyor.

  • MOR ALLIK

Başlangıçta ciddiye almadığımız hatta hafif cringe bulduğumuz TikTok’un artık moda ve bakım & güzellik konusunda trendleri beslediğine şüphe yok. Son dönemin öne çıkan makyaj trendiyse mor allık. Hem toz hem de ‘stick’ formdaki allıklar, liladan erik rengine geniş bir renk skalasında kullanılıyor.

  • KAŞ LAMİNASYONU

2020- 21 yıllarında oldukça etkilendiğimiz ve kaşların bakışları ne kadar etkilediğini anladığımız bir dönem oldu. Kaş sabitleyici jeller , kaş laminasyon işlemleri aynı hız da devam edecek gibi. Makyaj çantaların dan eksik olmayacak kaş jellerini taşımaya devam edeceğiz. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ