KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Her Evde Bulunan İki Malzeme Yeterli

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Her Evde Bulunan İki Malzeme Yeterli

Siyah nokta en önemli cilt sorunlarından biri. Hem sağlık hem de estetik açısından insana rahatsızlık veren siyah noktaların çözümü için aslında bir çok doğal yöntem var. Bunların başında da evinizde bulunan malzemelerle yapılan maskeler geliyor. Peki siz sadece iki malzeme ile siyah noktalarınızdan nasıl kurtulacağınızı biliyor musunuz? İşte siyah noktalar için kesin çözüm olan doğal yöntemler…

Cildinizi güzelce temizleyin ve ardından da yine temiz bir havlu ile cildinizi kurulayın. Fakat bu aşamada cildinizin iyi temizlendiğinden emin olun.

Daha sonra sarısından ayırdığınız bir yumurta akını bir kabın içine alın.

Bir fırça yardımı ile siyah noktaların bulunduğu bölgelere bu yumurta akını uygulayın. İsterseniz yüzünüzün her yerine uygulayabilirsiniz. Korkmayın, yumurta akı cilde bir zarar vermez.

Bir parça tuvalet kağıdı alın ve cildinizde yumurta akı kurumadan, hemen tuvalet kağıdını üstüne yapıştırın.

Asıl püf noktası ise burada. Tuvalet kağıdını yapıştırdıktan sonra yine bir fırça yardımı ile kağıdın üstüne de yumurta akı uygulayın.

Yüzünüzde bu şekilde tuvalet kağıdı ve yumurta akını 10 dakika kadar bekletin. Yumurtanın cildinizde iyice kuruması önemli.

Tamamen yumurta akının kuruduğundan emin olduktan sonra ise çok nazik hareketlerle kağıt havluyu yüzünüzden çıkartın.

Cildinizi güzelce durulayın ve her zaman kullandığınız nemlendirici ile nemlendirin. Ne kadar siyah noktasız ve sağlıklı bir cilde sahip olduğunuzu kendi gözlerinizle göreceksiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ