KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Apartman Dairesinde Bahçe Nasıl Yapılır?

Apartman Dairesinde Bahçe Nasıl Yapılır?

Etrafından sarmaşıklar yükselen, önündeki çimlerin kenarında ilgi çekici küçük bahçesi olan bir evin önünden geçerken iç geçirmişsinizdir mutlaka. Sanırım bütün bahçe meraklıları en az bir kere bu durumu yaşamıştır. Hayalleriniz henüz çöpe atmayın! Küçük stüdyo tipi bir dairede bile yaşıyor olsanız, apartman dairesinde bahçe yapımı mümkün. Apartman dairesinde bahçe nasıl yapılır? Aşağıdaki adımları takip edin ve çok kısa bir süre içinde kendi cennetinizde yaşayacaksınız.

1. Bahçe Tipinizi Seçin 

Belirli bir bahçe tipini seçin ve oradan işe başlayın (daha sonra genişletebilirsiniz). Her sabah güne güzel çiçeklerle mi uyanmak istiyorsunuz? Yemeklere kullanacağınız baharatlar mı yetiştirmek istiyorsunuz? Bir tip seçin ve o yönde ilerleyin.

apartman dairesinde bahçe nasıl yapılır

2. Yetiştireceğiniz bitkileri apartmanınızın ışığına göre seçin

Kendi iç mekan bahçenizi üretirken tek limitiniz gökyüzü; tabi apartmanınızın doğal ışığının yanında… Belirli bir bitkiyi yetiştirmeye karar vermeden önce, pencerelerden gelecek ışığın yeteceğine emin olun (doğu cephe en düşük oranda ışık demektir mesela). Ama üzülmeyin, pencereniz olmasa bile kendinize küçük bir mabet yetiştirebilirsiniz.

apartman dairesinde bahçe nasıl yapılır

3. Saksılarınızı evin dekoru olarak düşünün

Evinizin içindeki alan küçük olunca, her şeyin bir amacı olması gerekiyor—bitkilerinizin yaşadığı saksılar bile. Ne tür saksı kullanırsanız kullanın, her bir parçanın yaşam alanınıza ambiyans katmasını sağlayın; karmaşa değil.

apartman dairesinde bahçe nasıl yapılır

 

4. Saksıları ne zaman değiştireceğinizi bilin

Eğer bitkilerinizin mutlu, güzel hayatlar sürmesini istiyorsanız, her yıl saksılarını değiştirin. Böylece köklerinin çürümesini ve diğer büyüme ile ilgili sorunlara çözüm bulmuş olacaksınız. Ayrıca saksılarınızı da yenilemek veya dekore etmek için harika bir fırsat olur.

apartman dairesinde bahçe nasıl yapılır

5. Uğraştırmayan bir bahçe mi istiyorsunuz? Hava bitkisini deneyin

Bir bahçeyle uğraşmaya çekiniyor musunuz? Birkaç hava bitkisi bakmayı deneyin. Hem çok ucuzlar hem de bu bitkiler neredeyse her yerde yaşayabilirler ve çok az bakım gerektirirler. Bir gece bahçesi seçeneği için bunlardan birkaç tane apartmanınıza serpiştirin.

apartman dairesinde bahçe nasıl yapılır

Apartman dairesinde bahçe nasıl yapılır?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ