KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Ay’a ayak basan ikinci astronotun ceketi alıcısını buldu! Fiyatı dudak uçuklattı

1969’da Ay’a ayak basan Buzz Aldrin’in tarihi Apollo 11 görevinde uçuş sırasında giydiği ceketi, New York’taki müzayedede açık artırmaya …

Ay’a ayak basan ikinci astronotun ceketi alıcısını buldu! Fiyatı dudak uçuklattı

1969’da Ay’a ayak basan Buzz Aldrin’in tarihi Apollo 11 görevinde uçuş sırasında giydiği ceketi, New York’taki müzayedede açık artırmaya çıkarıldı. Tarihi ceket, şoke eden bir fiyata alıcısını buldu. İşte Buzz Aldrin’in tarihi ceketinin fiyatı…

1969 yılı 20 Temmuz tarihinde ilk uzay uçuşunda yer alan ve Neil Armstrong ile birlikte Ay yüzeyine iniş yapan astronot Buzz Aldrin’in kişisel eşyalarından oluşan bir koleksiyonu, New York’taki Sotheby’s müzayede evi tarafından açık arttırmaya çıkarıldı. Aldrin’in ceketinin de bulunduğu müzayede yoğun ilgi gördü. Tarihi kategoride olan ceket milyon dolara satıldı.

Buzz Aldrin

2 MİLYON 772 BİN 500 DOLARA SATILDI

Aldrin’in uzay yolcuğu sırasında giydiği ve üzerinde ABD Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) logosu ile ABD bayrağının yer aldığı ceketi, 2 milyon 772 bin 500 dolara satıldı.

Buzz Aldrinin ceketi

92 yaşındaki astronotun kişisel koleksiyonun oluştuğu müzayedede toplam 69 parça 8 milyon 184 bin 578 dolar değerinde alıcısını buldu. Ünlü astronotun ceketi, satılan en değerli Amerikan uzay eseri oldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ