KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Dünyanın en büyük siyah elması kripto parayla satıldı!

Kripto parayla satılığa çıkarılan dünyanın en büyük kesimi olarak bilinen siyah elmas Enigma, İngiltere’deki açık artırmayla şoke eden bir …

Dünyanın en büyük siyah elması kripto parayla satıldı!

Kripto parayla satılığa çıkarılan dünyanın en büyük kesimi olarak bilinen siyah elmas Enigma, İngiltere’deki açık artırmayla şoke eden bir fiyattan satın alındı. İşte dünyanın en büyük kesimi olan siyah pırlanta Enigman’nın satış fiyatı…

Siyah elmas Enigma, İngiliz müzayede evi Sotheby’s’nin Londra’daki şubesinde yaptığı açık artırma ile 3 milyon 161 bin sterline satıldı. 

Dünyanın en büyük kesimi siyah elmas

TÜRK LİRASIYLA YAKLAŞIK 60 MİLYON

İlk sahibinin 1990’larda satın aldığı Enigma işlenmemiş haliyle 800 karatken, 3 yıllık bir işlemden sonra 555,55 karat olarak son halini aldı. Dünyanın en büyük kesimi olarak bilinen siyah elmasın asteroidin 2,6 ile 3,8 milyar yıl önce dünyaya çarpmasıyla oluştuğu düşünüyor.

İngiltere’de açık artırmaya sunulan Enigma adıyla anılan siyah elmas, ismi açıklanmayan bir alıcı tarafından kripto para kullanılarak, Türk lirasıyla yaklaşık 60 milyona denk gelen 3 milyon 161 bin sterline satın aldı. 

Dünyanın en büyük kesimi siyah elmas

BEKLENTİNİN ALTINDA ALICI BULDU

Palmiye şeklinde kesilen Enigma’nın yaklaşık 5 milyon sterline yakın alıcı bulması beklenirken 3 milyon rakamı, görenlere hayal kırıklığına yaşattı.

Amerika Değerli Taşlar Enstitüsünce (GIA) ‘dünyanın en büyük doğal renkli siyah elması’ olarak gösterilirken en güçlü elmaslar arasında yer alan Enigma, 2006’da da Guinness Rekorlar Kitabı’na ‘dünyanın en büyük kesim elması’ olarak girdi.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ