KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Batı Yakası’nın Hikayesi Suudi Arabistan’da yasaklandı

Batı Yakası’nın Hikâyesi’nde LGBTQ+’a yer verilince Suudi Arabistan’da yasaklandı. Film, içeriğinde sansüre gitmediği ve değişiklik yapmadığı …

Batı Yakası’nın Hikayesi Suudi Arabistan’da yasaklandı

Batı Yakası’nın Hikâyesi’nde LGBTQ+’a yer verilince Suudi Arabistan’da yasaklandı. Film, içeriğinde sansüre gitmediği ve değişiklik yapmadığı için muhtemelen Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Bahreyn, Umman ve Kuveyt’te de izlenemeyecek.

Steven Spielberg’ün yeniden uyarladığı 1961 yapımı filmin 9 Aralık 2021’de vizyona girmesi planlanıyor ve büyük sinema siteleri şimdiden film için bilet satışlarının reklamını yapıyor.
Ancak filme yine o bölgeden sansür geldi.

Suudi Arabistan uluslararası gişe için oldukça büyük bir pazar olduğu için Disney’in bölgenin isteğine göz yumup filmi sansürleyeceği düşünülürken yapım şirketinin herhangi bir değişikliğe gitmemesi dikkat çekti.

Filmin yasaklanmasının resmi gerekçesi hâlâ doğrulanmasa da, bölgedeki kaynaklar filmin hikâyesinde yer verilen bir çete üyesinin karakter güncellemesinden kaynaklandığını söylüyor.

Disney, bu bölgede ilk defa yasaklarla karşı karşıya kalmıyor, ancak ilk defa herhangi bir düzenleme yapmayı reddediyor. Söz konusu bölgede daha önce de Marvel’in Eternals filmi, ilk eşcinsel süper kahramana yer verdiği için yasaklanmıştı. Ve hatta Disney sonunda BAE’ye boyun eğip tüm samimi sahneleri filmden çıkarmıştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ