KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Bebekle kamp yapılır mı? Bebekli kampta yanımıza neler almalıyız?

Daha önce kamp deneyimi olmuş ebeveynler ya da ilk kez bebeği ile kampa çıkacak olan anne ve babalar doğa ile iç içe huzur bulacakken …

Bebekle kamp yapılır mı? Bebekli kampta yanımıza neler almalıyız?

Daha önce kamp deneyimi olmuş ebeveynler ya da ilk kez bebeği ile kampa çıkacak olan anne ve babalar doğa ile iç içe huzur bulacakken, bebeklerinin de doğayı keşfetmesini sağlamak istiyor. Bebek ve anne baba bağını güçlendiren en eğlenceli aktivitelerden olan kamp meselesi bir çok insanın gözünü korkutsa da aslında tedirgin olunacak bir durum yok. Bebekle kamp yapılır mı? Bebekli kampta yanımıza neler almalıyız?

Anne karnında başlayan yolculuk, dış dünyaya gelerek devam eder. Sürekli keşfetmek için deneysel yollara başvuran bebekler, ebeveynleri varlıklarıyla mutlu etse de bir noktada koruma iç güdüsü olarak endişelendirmektedir. Ailecek yapılacak en güzel etkinliklerden biri olan doğada bebekle kamp, hem bireyler arası bağı güçlendirir hem de bebeğinizin doğayı yakından tanımasına olanak sağlar. Öncelikle belirtmek isteriz ki doktorunun seyahat izni verdiği her bebek, yaşından/ayından bağımsız olarak kamp yapabilmektedir. Siz güzel anılar biriktirirken biz, bebekle kamp tatilinizi kolaylaştıran tavsiyelerden bahsedelim!

bebekle kamp yapmak

PLANLAMA 

Tatil anlamı herkes için farklı olabilmektedir. Bu durumda kafa dinleyeceğiniz sakin bir yer mi, keşif yapabileceğiniz spontane bir yer mi yoksa arkadaşlarınızla toplanacağınız bir tatil planı mı yapmak istiyorsunuz bunu belirlemek önemlidir. Bebekli aileler için bir dağın tepesinde kamp yapmaktansa , sosyal tesis içerisinde minimal bir kamp daha güvenli olacaktır. Bebekli kampta banyo, mutfak ve elektrik gibi ihtiyaçların rahatlıkla karşılanabileceği bir kamp hizmetinin olması her zaman için daha iyidir.

bebekle kamp yapmak

UYGUN EKİPMANLAR

Ailecek bebekle kamp yapmanın bir sıkıntısı da aslında bebeklerin yetişkinler kadar dayanaklı olamamasıdır. Büyük bir çadır, kalın bir uyku tulumu gibi malzemeler her zaman için rahatlığınızı sağlayacaktır. Mevsime uygun malzemeler barındırmanız ise en önemli unsurlardan biridir. Muhakkak hava durumuna ve sıcaklığına önceden bakmanızı öneririz. Bunun dışında kamp mekanında olmamanız ile birlikte yemek ısıtmak için kampçı tüpü, mama sandalyesi, bebek arabası, bebek için uyku tulumu, örtü battaniye, sinek savar sprey, kanguru, çakı, termos, kamp ocağı için ispirto, gaz ve çakmak, park yatak, ilk yardım çantası büyük öneme sahip. Bir de kahve bağımlısı aileler için olmazsa olmaz termoslar… 

Bebekleri sivri sineklerden korumanın en doğal yollarından biri de lavanta yağıdır. Lavanta yağını seyreltip çocuğun vücuduna sürmek ve kireçle kamp yaptığınız yerin etrafını çizmek sizi belirli böcek, haşere ve sürüngenlerden koruyacaktır. 

bebekle kamp yapmak

YEMEK PLANI 

Bebeğiniz 6 aylıktan küçükse ve süt emiyorsa işiniz kolay ama daha büyük ve ek gıdaya geçen bir bebeğiniz varsa, tek çeşit yemekten gitmek en iyisi. Bu durumda devam sütü gibi takviyelerde hayatınızı kurtarabilmektedir. Çünkü ek gıdayı çeşitlendirmek aslında bebeğinizin tam alerjik reaksiyon gösterebileceği bir dönemde olmasından kaynaklı tepkiler görülebilmektedir. 6 aylık bebeklerin diş çıkarma ve yeni yürümeye başladığı dönemlerde kamp hayatınızı çok uzun tutmamanızı tavsiye ederiz. Bebeğin başına bir şey gelme ateş vb. durumlara hazırlıklı olmak adına ıssız yerleri tercih etmemeniz faydanıza olacaktır.

bebekle kamp yapmak

BEBEKLİ KAMPTA YANIMIZA NELER ALMALIYIZ? BEBEK KAMP ÇANTASI NELER OLMALI?

Belirli bir yaşa kadar dense de ebeveynler her zaman için çocuklarının iyiliğini, mutluluğunu ve rahatlığını düşünmektedir. Eksizsiz bir kamp demek huzurlu geçen bir tatil anlamına gelmektedir. Bebekli kampta yanınıza almanız gerekenler ve bebek kamp çantasının olmazsa olmazlarını sizin için listeledik…

 1. Mat, şişme yatak
 2. Mevsime uygun uyku tulumu, yastık
 3. Kamp sandalyesi ve masası
 4. Fener veya kafa lambası
 5. Hamak
 6. Çok amaçlı çakı
 7. Kesme tahtası
 8. Güneş kremi
 9. Havlu
 10. Bebek için şapka
 11. Ateş ölçer, ateş düşürücü, ilk yardım çantası, şurup gibi bebek ilaçları
 12. Sinekler için cibinlik
 13. Bebeklerin üstünde oynayabileceği bir battaniye
 14. Bol bol alt açma minderi
 15. Bebek için yağmur çizmesi (Rahatça atlayıp zıplaması için sarı olması böcekleri iteceğinden rahat edersiniz)
 16. Mama kabı, çatalı ve bıçağı
 17. Bebek telsizi (Yine de yanınızdan ayırmamanızı tavsiye ederiz)
 18. Fotoğraf makinesi (Çocuğunuzun ilk kamp deneyimini bol bol hatıra olarak bulundurmak isteyebilirsiniz)
 19. Kireç (Kamp mekanının etrafına dökmek için)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ