KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Bebekle tatile çıkılır mı? Bebekle tatile giderken neye dikkat etmeli?

Okullarında tatil olmasıyla yaz sezonu tam anlamıyla başlamış oldu. Yazın tadını kum, güneş ve denizle ya da sessiz bir bağ evinde geçirmek …

Bebekle tatile çıkılır mı? Bebekle tatile giderken neye dikkat etmeli?

Okullarında tatil olmasıyla yaz sezonu tam anlamıyla başlamış oldu. Yazın tadını kum, güneş ve denizle ya da sessiz bir bağ evinde geçirmek isteyen ailelerin bu günlerde bir sıkıntı yaşamaması adına, bebekleri için dikkat etmesi gereken noktalar var. Bebekle tatile çıkmak, yetişkin olarak tatile çıkmaktan daha fazla sorumluluk gerektirmektedir. Bebekle tatile çıkılır mı? Bebekle tatile giderken neye dikkat etmeli?

Yazın gelmesiyle birlikte tatil sezonu da açılmış bulunmakta. Bu durumda yeni doğmuş ya da aylık bebeği olan ebeveynler kara kara düşündüğü mevzu gündeme geliyor. Bebekle tatile giderken eksiklerin ve tam anlamıyla rahat bir yolculuğun olması gerektiğinin altını çizen uzmanlar, eğer annenin rahatlığı yerinde ve mutluysa gerekli tedbirlerle bir problem olmayacağını ama annenin yorgunluğu, bıkkınlığı ya da halsizliği varsa bebekle tatile çıkılmaması gerektiğini önerdi. 

 

bebekle tatile çıkmak

BEBEKLE TATİLE ÇIKILIR MI?

Dünyanın en güzel duygularından biri olan annelik ve babalık duygusunun tadına varmış ebeveynler, bu güzel havaları başka mekan ve tatil beldelerinde değerlendirmek isteyebiliyor. Bu durumda uzmanlar, ilk olarak annenin bir gezi ve farklı ortamda rahat edip etmeyeceğinin önemli olduğunu ve sonrasında bebek için uygun ortamların olup olmadığının araştırılmasının gerektiğinin altını çiziyor.

Uygun şartlar sağlandığında, tatil için eksiksiz olmanızın yetebileceği kanaatini veren uzmanlar, ayrıca bebeğin her hangi bir geçiş döneminde olmaması gerektiğini de belirtiyor. Çünkü diş çıkarma gibi önemli olayların yaşandığı evrelerde, bebeğin huysuzluk ve ağlama krizlerinin olması doğal olacaktır. Farklı bir mekan ve farklı bir ortam bebeğin daha da huysuzlaşmasına sebebiyet verebiliyor.

bebekle tatile gitmek

Ayrıca tatil beldesinde sinek ve böceklere karşı ekipmanınızın tam olması, ortama uygun kıyafet seçimlerinin de önemli olduğunun altını çizen uzmanlar, bebeğin ve annenin rahat olduğu bir ortamda sıkıntı yaşanmayacağını açıkladı.

bebekle tatile çıkmak

BEBEKLE TATİLE GİDERKEN NEYE DİKKAT ETMELİ?

  • Eksizsiz ama mümkün olduğunca az bebek ekipmanı almaya çalışın. Ne kadar hafif seyahat ederseniz o kadar rahat yolculuk yaparsınız. 
  • Bebeğinizin uyku saatine göre yola çıkarsanız, en azından yolda bebek uyuyacağı için daha rahat bir yolculuk yaparsınız.
  • Bebek puseti ya da kangurusu almayı ihmal etmeyin. Tatillerde ailelerin rahatça gezebilmeleri ve dolaşabilmeleri için bebek arabasından daha konforlu olduğu bir gerçek.
  • Bebek için yanınıza bez alırken abartmayın, gereksiz yüklerden kurtulun. Gittiğiniz yerde muhakkak market önünüze çıkacaktır.
  • Olabildiğince erken akşam yemeğini yemeğe çalışabilirsiniz. Yolla birlikte yorgun olan bebeğin erkenden uyuma ihtiyacı giderilmesi için ve uykusunun bölünmemesi amacıyla erkenden farklı mekanlarda yiyip, rahatça kalacağınız yere dönmenizi tavsiye ederiz.
  • Bebek için güneş kremi, sineklik, sinek kovucu gibi tatile yönelik ekipmanları asla unutmayın. Bebeğinizin huzuru sizin tatildeki huzurunuz olacaktır.
  • Bebekle olan seyahatlerde öncelik nereye giderseniz gidin sizdedir. Bu ayrıcalığınızı kullanmaktan çekinmeyin.
  • Kalacağınız yerde muhakkak bebek yatağı için ısrarcı olun. Önceden rezervasyon yaparken danışın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ