KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Bebeklere sinek kovucu sürülür mü? 2022 bebekler için en iyi sinek kovucular

Anne ve babaların kendilerinden önce bebeklerinin sağlığını düşünmesi olağan bir sorumluluk duygusudur. Yazın gelmesiyle birlikte ortaya çıkan …

Bebeklere sinek kovucu sürülür mü? 2022 bebekler için en iyi sinek kovucular

Anne ve babaların kendilerinden önce bebeklerinin sağlığını düşünmesi olağan bir sorumluluk duygusudur. Yazın gelmesiyle birlikte ortaya çıkan sinek problemi, ebeveynlerin bebekleri için korktukları bir durum haline gelmiştir. Bebeklerin sineklere karşı hassas ciltleri için ilk akla gelen sinek kovuculardır. Bebeklere sinek kovucu sürülür mü? Bebekler için en iyi sinek kovucu spreyler nelerdir?

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte dışarıda piknik, park, balkonda hava alma gibi aktiviteler gerçekleşmektedir. Anne ve babaların bu eğlenceli zamanları çocuklarını koruyarak, birlikte zaman geçirmek istemesi en olağan süreçlerden biridir. Yazın en kötü taraflarından biri olan sinek problemi ise bu aktiviteleri kısıtlamakta, kısıtlamasa bile oldukça ebeveynleri düşündürmektedir. Bebeklerini ısıran sineklerin taşıdığı virüs ve bakteriler bir taraftan, bebeğin kaşınamadığı için ağlaması bir taraftan ortamın atmosferini bozabilir hatta eve geri dönmenizi sağlayabilmektedir. 

bebekleri sinek ısırması

Bebekler yapısal olarak dünyaya yeni geldikleri için kirli kan denilen mevzu yetişkin bireylerdeki mantıkta olmamasıyla, taze deri ve ete sahiptir. Bu durum ise bir sineğin vazgeçmemesi için gerekli tüm özellikleri barındırmaktadır. Bir ortamda bebeğin olması koşulunda kolay kolay yetişkinler ısırılmadığı dahi görülmüştür. Sinekleri uzaklaştırmak için bebek arabasına yada pusete takılan tül koruyucular ise bebeğin doğaya el atmasına ve hissetmesini engellemektedir. Bundan kurtulmak ve sinek problemi çekmemek için kullanılan spreyler ise bebeklere uygun mu sorusunun yanıtını uzmanlardan aldık. 

sinek ısırması

BEBEKLERE SİNEK KOVUCU SÜRÜLÜR MÜ?

Uzmanlar bebeklerin sinek ısırıklarına karşı sinek spreyi kullanmasını çok önermese de doğal içerikli bebeklere uygun olan ürünlerin kullanılabileceğini belirtti. Sinek spreylerinin sinekleri uzak tutmasının sebebi içerisindeki ağır koku olmasıyla birlikte, bu kokusunun bebeklere zarar vermeyen cinsten olmasının gerektiğini açıklayan uzmanlar, spreylerin içerisinde bu kokuya sebep olan “DEET” maddesinin oranına bakılmasını önerdi. “Bebek spreylerinde Deet oranının %20’nin altında olması gerekmektedir.” Bu sebeple bitkisel kökenli bebek sinek kovucu spreyler seçerken, içerisindeki Deet maddesine bakmalı ve doğal içeriklerden oluşup oluşmadığına dikkat edilmelidir.

bebekler için sinek kovucular

2022 BEBEKLER İÇİN EN İYİ SİNEK KOVUCULAR 

MARKA FİYAT
Bebek Odası İçin Elektrikli Sinek Öldürücü Lamba 110 TL
Mosquitno bebekler için sinek kovucu bant 60 TL
Nurse Harvey’s Organics Buzz 52 TL
Chicco sivrisinek kovucu sprey 110 TL
Trukid sinek kovucu losyon 150 TL
Bebekler için sinek kovucu bileklik 30 TL
Incia sinek kovucu 90 TL
Nutralen sinek kovucu vücut spreyi 90 TL
Defans sinek kovucu 45 TL

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ