Bilinçli Ebeveynlik, Her Ebeveynin Bilmesi Gereken Pratik Bilgiler...

Ebeveyn olmak temelde çok fazla baskıya ve gerçekten kurnaz bir zihne sahip olmayı gerektiren tam zamanlı bir iştir. 7/24 kurtulamayacağınız gerçeğini ekleyerek, gerçekten sabır ve çaba gerektirdiğini belirtelim. Bazen biraz ara vermeniz yeterlidir, ancak o mola ayda bir kez arkadaşlarınızla çıkmaya başlayınca olur. Ebeveyn olmaktan ve bütün günlerinizi çocuklarınızla geçirmekten çok, zor günler yaşamanın kolay yollarına ihtiyacınız var. Ve bunun yanlış bir yanı yok. Küçük bir yardım asla bir ebeveyne zarar vermez. İşte size dinlenmiş ve sevgi dolu ebeveyn olmak için kullanabileceğiniz kurnaz ipuçları. Bilinçli Ebeveynlik Her Ebeveynin Bilmesi Gereken Pratik Bilgiler…

1Emniyet bileziği

Çocuğunuzu alışveriş merkezinde ya da sinemada kaybetme konusunda biraz paranoyak hissediyorsanız, bu bileziği hazırladığınızdan emin olun. Üzerine telefon numaranızı koyun, ancak yine de dikkat edin. Bir çocuğun kaybolması sadece saniyeler sürer.

2Yatmadan önce güvenlik için havuz makarnaları

Çocuğunuzun hayatının bir noktasında yatağından düşmesi büyük bir ihtimal. Bunun olmasını engellemek isterseniz, düşmelerini önlemek için yatağının kenarlarına havuz makarnaları yerleştirmeniz yeterlidir.

3Kaymaz terlikler

Çocuğunuzun terliklerinin veya çoraplarının altına sıcak tutkal noktaları uygulayın. Kaygan zeminlerde düşmek yok artık!

4Tuvalet kağıdı kılavuzu

Çocuklarınızın ne kadar tuvalet kağıdını kullandıklarını ölçmek için duvara bir işaret bırakın. Kağıtların öneminin farkına varana kadar.

5Ayakkabı çıkartmaları

Çocuklarınız sol ayakkabılarını sağ ayaklarına giymeye çalışıyorlar mı? Evet ise, bir etiketi yarısından kesin ve her bölümü çocuğunuzun ayakkabılarından birine koyun. Çok eğlenirken sağ sol ayakkabıları anlamış olacaklar!

6Parlaklık için havlu merdanesi

Ebeveynler muhteşem parıltılı simlere dikkat ederler. Ancak çocuklar her yere bırakmayı severler. Parıltı alanın üzerine yapışkanlı makarayı sürebilirsiniz ve saniyeler içinde kaybolurlar!

7Kilit koruma için lastikler

Çocuklarınızın bir odada kendilerini kilitlemelerini önlemek için böyle bir lastik bant kullanın.

8Bahçe çalışmalarında korumalı alan

Güneş ışığı ve böcekler hakkında bu basit yapılı yatak örtüsü ile birlikte endişelenmeyi bırakın. Çocuğun bir taraftan da hava aldığından emin olun.

9Yeterli sıvı sabun kullanımı

Pompanın etrafına lastik bir bant sararak, çocukların çok fazla losyon veya sabun kullanmalarını önleyin.

10Emzikleri temiz tutmak

Bu gerçek bir mücadele olabilir. Bununla birlikte, bazı kapaklı kaplarınız varsa, bunları yedek emzikleri saklamak için kullanın. Onları temiz tutmanın harika bir yolu!

11Lavabo yardımcısı

Küçükler lavaboya girmekte zorluk çekiyorsa, ulaşılması kolay bir dokunuş oluşturmak için boş bir losyon şişesi kullanın.

12Canavar püskürtücüsü

Çocuklarınızın uyumasına yardım etmek için bu canavar püskürtücüyü kullanın. Onu sevecekler, kimsenin içinde su olduğunu bilmesine gerek yok.

 

13Havuz makarnaları ile harika çözüm!

Çocukların parmaklarını kapılarda sıkışmasını engellemek için havuz erişte parçasını kullanın.

 

14Çocuk dostu hamak

Masanızın altına, yalnızca bir battaniye ile küçük bir hamak kurarak çocuğunuzun rahatlamasına yardımcı olun!

15Bebek bezi ıslaklığı

Çoğu bez, bebeğin altının ıslak olduğu ve değişmesi gerektiğinde maviye dönük sarı bir çizgiye sahiptir.

16Tuvalet hedefi

Küçük adam çişini klozette tutmakta zorluk çekiyorsa, ona amaç edinilecek bir şey vererek deneyin.

 

17Sıcak emniyet kemerlerini soğutun

Yaz mevsiminde emniyet kemerleri ısınabilir ve hatta çocuklarınızı yakabilir. Bu sorunu çözmek için su dolu bir sprey şişesi kullanın.

 

18Elma dilimleri kahverengileşmesin

Elma dilimleri leziz bir atıştırmalıktır ancak hemen yemiyorsanız kahverengiye dönüşürler. Üzerine biraz tuz serpip taze tutun ve yemekten önce yıkayın.

 

19Çocukları yakın tutun

Çocuklarınızın park yerinde dolaşmalarından endişe ediyorsanız, onlara Park Arkadaşları alın. Bu şekilde otomobilin yanında eğlenceli ve güvenli bir şekilde bekleyecekler!

20Aperatifler damlamasın

Yapışkan parmakları önlemenin en iyi yolu. Dondurmanın çocuğunuzun üzerine, zemine ve ellerine damlamasını önlemek için pasta kağıdı yerleştirebilirsiniz.

 

21Kullanışlı buz torbası

Piknik çantasında donmuş bir sünger kullanın, geçici buz dolabı gibi. Öğle yemeği ve yaralanmalar için idealdir!

Bilinçli Ebeveynlik Her Ebeveynin Bilmesi Gereken Pratik Bilgiler…

Kimler Neler Demiş?

avatar
500
  Subscribe  
Bildir