Sadece 60 saniyede kolayca uykuya dalmanın püf noktasını açıklıyoruz

Birçok kişi hayatında en az bir kez bu deneyimi yaşadı: stresli bir gün geçirdiniz ve bir noktada yatağınıza düştükten sonra uykuya dalmak istediniz. Ama bir şekilde, yorgunluğa rağmen, bu gerçekleşmez ve yatağınızda hayal kırıklığına uğrarsınız. Büyükanne sırrı daima bir bardak sıcak süt içmektir. Diğerleri ise genellikle koyunları saymayı tavsiye ederler. Ancak hiçbir yöntem gerçekten bir derli toplu çözüm değildir. Sadece 60 saniyede kolayca uykuya dalmanın püf noktasını açıklıyoruz…

Burada bahsettiğimiz mümkün olduğunca çabuk uykuya dalabilmeniz için nasıl doğru nefes alacağınız ile ilgili bir püf noktasıdır.

Bunu düzenli olarak yapmalısınız: uyandıktan sonra her sabah ve vücudunuzu rahatlatmak için uykuya dalmadan önce her akşam ise uykuya kolayca dalabilmek için için. Bu solunum yöntemi alışkanlık haline geldiğinde, uyuyamama sorununuz ortadan kalkacaktır.

4-7-8 adı verilen bu ipucu, stresli durumlara, panik ataklara ya da yüksek tansiyonunuza derhal yardımcı olur. Sadece deneyin, hiçbir şey maliyeti yok ve kesinlikle yardımcı olacak!

Sadece 60 saniyede kolayca uykuya dalmanın püf noktasını açıklıyoruz

1. Nefes al

Her şey tabii ki nefes almayla başlıyor, önce dilini ağzınızın çatısında, ön dişlerinin arkasına yerleştirin. Kafanızdan 4 sayarken yavaşça soluk alın.

2. Nefes tut

Artık rahat kalırken nefesinizi tutun ve 7’ye kadar sayın. Vücudunuz artık oksijen emmek ve tüm organlarınıza enerji vermek için yeterli zamana sahiptir. Kanınızdaki oksijen içeriği artar ve vücudunuz rahatlamaya başlar.

Sadece 60 saniyede kolayca uykuya dalmanın püf noktasını açıklıyoruz

3. Nefes ver

Nefes verirken 8’e kadar sayın. Olabildiğince sorunsuz nefes vermeye çalışmalısınız. Gürültülü bir ses duyarsanız, doğru yapıyorsunuz demektir. Yavaş nefes verme, “kullanılan” havanın vücudunuzdan tamamen çıkmasını sağlar. Büyük bir yan etki olarak, nabzınız yavaşlayacak ve belirgin bir şekilde daha sakin olacaktır. Neredeyse gerginliği çözdüğünü hissedebilirsiniz.

Bu hüner her yerde ve her durumda çalışır. Stres veya panik ataklarda bile, vücut saniyeler içerisinde rahatlar. Yüksek tansiyona karşı genel olarak yardımcı olduğu söylenir. Ve tüm bunları doğru nefes alıp vererek başarabilirsiniz.

Sadece 60 saniyede kolayca uykuya dalmanın püf noktasını açıklıyoruz

Başlangıçta, sabah ve akşam dört tekrar yeterlidir. İki ay sonra sekiz kez yapabilirsiniz. Düzenli uygulandığında daha etkilidir. Akut streste bile, bu hüner gerçek bir nimettir. Uyku hapları veya diğer şüpheli maddelere bulaşmadan önce, en azından bu “4-7-8” ipucunu denemelisiniz.

Çeşitli yaşam durumlarına yardımcı olan ve doğru bir şekilde solunması kadar basit olan bu oyunu arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

Sadece 60 saniyede kolayca uykuya dalmanın püf noktasını açıklıyoruz

Kimler Neler Demiş?

avatar
500
  Subscribe  
Bildir