KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Buzdolabına Asla Koymamamız Gereken 10 Eşya

Buzdolabına Asla Koymamamız Gereken 10 Eşya

Buzdolabı kuşkusuz ki, en yararlı teknolojik aletlerden biri. Ama biz bu teknolojik aleti ne kadar verimli kullanıyoruz orası tartışılır. Mesela, buzdolabında neyi saklayıp neyi saklamayacağımızı hala bilmiyoruz. Saklamamız gerekenleri koymayıp, saklamamamız gereken her şeyi buzdolabına doldurmamız da işin cabası. O halde bugün biraz buzdolabına koyulmaması gereken şeylerden bahsedelim. Baştan belirtelim,  onun adı buzdolabı, ecza ya da makyaj dolabı değil. O halde siz de içine koyacağınız ürünlere biraz dikkat edin. Artık öyle abidik gubidik şeyleri buzdolabının içine koymayın. İşte Buzdolabına Asla Koymamamız Gereken 10 Eşya…

1- Kalem Pil

Kalem Pillerin soğuk yerde donacağını zannediyorsanız, çok yanılıyorsunuz. Zaten kalem pil buzdolabına neden konulur onu anlamak da mümkün değil.

2- Parfüm

Siz koymuyorsunuz diye başkaları da koymuyor diye düşünmeyin. O kadar çok yapan var ki, şaşkına dönersiniz. Ama neden yaptıklarını da asla bilmezler.

3- Mum

Mumlar da buzdolabında saklanınca daha uzun süre yanmıyor. İsterseniz onlar da buzdolabından bir çıkartın artık. Yani buzdolabında saklamanıza hiç gerek yok.

4- Oje

Çekmecede, dolapta, kısacası elinizin altında saklamak varken neden buzdolabı? Hayır buzdolabında saklamak hiçbir şeyi değiştirmiyor onu bir bilin de.

5- Deodorant

Terlediğinizde, kendinizin kötü koktuğunuzu düşündüğünüzde hemen ulaşmanız gereken deodorantları neden buzdolabında sakladığınızı hiç düşündünüz mü? Onların en yakın yerde durması gerekiyor buzdolabında değil.

6- İlaç ve Şuruplar

Onların yeri buzdolabı değil hanımlar. Onlar ecza dolabında saklanır. Buzdolabında saklayınca da daha sağlıklı olmuyor ya da sizi hemen iyileştirmiyorlar.

7- Ruj

Tamam rujlar yumuşak yapıda ama eriyip de kaybolmuyorlar yani. Bu nedenle buzdolabında saklamanıza gerek yok onları.

8- El Kremi

Genellikle büyüklerimizden gördüğümüz bir şeydir. Onlar yapardı biz de yapmaya başladık.

9- Islak Mendil

Onun adı ıslak mendil soğuk mendil değil. Bu nedenle onu buzdolabında değil, ulaşabileceğiniz bir yerde saklamanız yeterli.

10- Nutella

Nutella kavanozlarının üstünü okuduysanız, buzdolabında saklamamanız gerektiğini bilirsiniz. Ama bunu bilmenize rağmen ısrarla buzdolabına koymaya devam edersiniz. Bunu neden yaparsınız?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ