KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açılışlarda kullandığı makaslar sergilendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminden başlayarak bugüne kadar tesislerin açılışını yaparken kullandığı makas ve …

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açılışlarda kullandığı makaslar sergilendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminden başlayarak bugüne kadar tesislerin açılışını yaparken kullandığı makas ve kurdeleler, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde sergilendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başbakanlık döneminden itibaren açılış ve temel atmalarını gerçekleştirdiği tesislerde kullandığı 800’ü aşkın makas ve kurdele, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki Kongre ve Kültür Merkezi’nde gazeteciler için sergilendi.

Koleksiyonun ilk parçası, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 22 Eylül 2003’te Rize Pazar Ortak Açılış ve TOKİ Anahtar Teslim Töreni’nde kullandığı makas oldu.

Serginin son parçasını ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Amerika Birleşik Devletleri’nin New York şehrinde inşa edilen Türkevi’nin açılışında kullandığı makas oluşturdu. Serginin, yakın zamanda açılışı yapılan diğer makas ve kurdelelerle büyüyeceği ayrıca birçok açılışın ise buton kullanılarak gerçekleştirildiği öğrenildi.

Sergide, birçok açılışın yanı sıra AKP Genel Merkezi’nin yeni binasının açılışında kullanılan makas ve kurdeleler yer alıyor. Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından protokol rengi olarak turkuazın kullanılmasıyla birlikte sergideki kurdelelerin 2007 yılından itibaren kırmızıdan turkuaza dönmesi de dikkat çekti. DHA

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ