Ağız ve diş sağlığı için bir numaralı yardımcımız, her evin banyosunda mutlaka bulunan bir ürün olan diş macunu sadece diş temizliğinde kullanmıyor. Bu içerikten sonra diş macununun ev temizliğinde de imdadınıza yetiştiğini göreceksiniz.

Dişlerinizi bembeyaz ve tertemiz yağan diş macununun farklı kullanım alanlarını gördüğünüzde hemen denemek isteyeceğinizden eminiz. İşte Diş Macununun Sadece Diş Temizliğinde Değil, Ev Temizliğinde de İmdadınıza Yetiştiğinin Kanıtı 14 Kullanım Alanı.

1- Mobilyalardaki Su Lekeleri

Nemli bir beze biraz diş macunu sürün ve ardından mobilyalarınızın üzerindeki su lekelerini bu bezle silin. Su lekelerinden eser kalmadığını görünce çok şaşıracaksınız.

2- İnatçı Lekelerde Bire Bir

Özellikle açık renk halı ve mobilyalarınızda oluşan inatçı lekeler başınıza bela biliyoruz. Ama bunun da çözümü diş macunundan geçiyor. Diş fırçasının üzerine biraz diş macunu alın ve lekeyi fırçalayın. Kolayca çıktığını göreceksiniz.

3- Banyo Aynalarınız Buğulanmasın

Diş macunu ile sileceğiniz banyo aynalarınızın buğulanmadığını görünce şaşkına döneceksiniz.

4- Muslukları Parlatın

Diş macunu ile banyo ve mutfak musluklarını ovduğunuzda pırıl pırıl olacaklardır.

5- Biberon Temizliği

Bebek biberonları içerisinde süt ya da yiyecek kaldığı zaman kötü kokuya neden olur. Diş macunu ile bir süre ovarak yıkamanız durumunda kokudan eser kalmayacaktır.

6- Ütü Tabanı

Ütülerinizin tabanına kıyafet mi yapıştı, ya da bir şeyi ütülerken yaktınız mı? Ütüyü çöpe atmanıza gerek yok. Diş macunu ile temizlemek yeterli olacaktır.

7- Mürekkep ve Ruj Lekeleri

Kıyafetlerinizde oluşan mürekkep ve ruj lekelerinin temizliği de oldukça zordur. Bunun için de kıyafetlerinizdeki lekeye diş macunu uygulamanız yeterli olacaktır.

8- Gümüş Parlatma

Diş macunu sadece dişlerinizi parlatmakla kalmıyor, evdeki gümüş eşyalarınızı da ovarak parlatmaya yarıyor.

9- Takılarınızı da Parlatın

Gümüşler gibi takıları da ovarak diş macunu ile temizlerseniz daha parlak olduklarını göreceksiniz.

10- Bilgisayardaki Lekeler

Diş Macunu ile bilgisayarınızın üzerine kalan el izi gibi lekeleri de kolayca temizleyebilirsiniz.

11- Spor Ayakkabı Temizliği

Spor ayakkabılarınızın beyaz kısımları çabuk kirlenir ve zor temizlenir. Diş macunu ile fırçaladığınızda bu işin ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.

12- Deri Ayakkabı Temizliği

Aynı şekilde deri ayakkabı temizliğinde de diş macunundan yardım alabilirsiniz.

13- Araba Farları

Önce diş macunu ile ovduğunuz araba farlarını ardından nemli bir bezle silerseniz sonuca bayılacaksınız.

14- Duvardaki Lekeler

Özellikle çocuklu ailelerin çok işine yarayacak bu yöntem ile çocuklarınızın duvarı boyamasından sonra diş macunu ile temizlik çok kolay olacak.