KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Düğün stresiyle baş etmenin yolları

Düğün stresiyle baş etmenin yolları

Sevdiğin insanla hayatını birleştirmek en güzel olaylardan biri olsa da düğün stresi kimi zaman bu güzel olayı gölgeleyip özellikle de gelinleri son derece strese sokuyor. Zola’nın araştırmasına göre yeni evliler ya da nişanlıların %96’sı düğün planlamanın son derece bunaltıcı olduğunu ifade ediyor. Yani sevgilisi ya da nişanlısıyla kısa sürede karar verip yıldırım nikahı kıyanlar hariç herkesin bu stresi yaşadığını söylemek zor değil. Evliliğe giden yolda düğün stresiyle baş etmenin yolları…

Her ne kadar hazırlıklar çok büyük streslere yol açsa da yaşanan hiçbir olay düğünü ve evliliği gölgelememelidir. Eğer hayalinizde her dakikası mutlu geçen bir düğün organizasyonu varsa birkaç adımı uygulayarak sizi daha az yoran bir süreç sonucunda stressiz bir düğüne sahip olabilirsiniz. İşte tüm hazırlık sürecinde sizi rahatlatacak adımlar ve düğün stresiyle baş etmenin yolları…

Düğün stresiyle baş etmenin yolları

Tecrübeli kişilerden fikir alın

Evliliğe giden yolda düğün stresiyle baş etmenin yolları

Evliliğe karar vermek ve düğüne giden süreç arasında yapılacak çok iş ama az zaman vardır. Bu sebeple tüm sorumluluğu üstünüze almak yerine tecrübeli kişilerden yardım isteyin. Düğününüzü planlamada aktif olarak size eşlik edecek biri olmasa dahi en azından sıkıntı ve stresinizi paylaşacağınız birinin çevrenizde olması önemli.

Nişanlınızla bağlantıda kalın

Düğün hazırlıkları yaparken ve tamamen stresle çevriliyken en sevdiğiniz kişilerden biri olan nişanlınızla iletişiminizi kaybedebilirsiniz. Ancak süreç her ne kadar zor olursa olsun romantik ilişkinizi aynı çerçevede devam ettirmeniz ikiniz için de çok daha iyi olacaktır. Bu yüzden baş başa kaliteli zaman geçirmek adına birlikte organizasyon yapmayı atlamayın.

Her şeyi saat saat planlamayın

Tüm yapılacakların gün gün belirlenmesi işinizi kolaylaştırır ama tam saatinde o işi gerçekleştiremediniz diye fazla stres yaşamak sizin için son derece yıpratıcı bir süreçtir. O yüzden saat konusunda dakika hesabı yapmak yerine biraz esnek olun.

Kendinize iyi bakın

Evlilik öncesi rutinin hızı ve yoğunluğu sebebiyle spor rutininizi atlamış olabilirsiniz. Ancak spor gibi alışkanlıklar stresle başa çıkmak için en etkili yöntemlerdendir. Yoğun bir antrenman uygulayamıyorsanız dahi haftanın birkaç günü yalnız başınıza yürüyüşe çıkabilirsiniz.

Bazı görevleri devretmekten çekinmeyin

Her şeyin istediği gibi olması için gelinler düğüne dair neredeyse tüm detaylarla kendisi ilgilenir. Ancak bunlar çok daha fazla stres yaratır. Bu sebeple nişanlınızı, aile üyelerinizi ya da yakın arkadaşlarınızı birkaç iş için görevlendirebilirsiniz. Böylelikle iş yükünüzle birlikte stresiniz de azalacaktır.

Kendinizi şımartın

Evliliğe giden yolda düğün stresiyle baş etmenin yolları

Masaj yaptırmak, SPA’ya ya da maniküre gitmek… Çok yorulduğunuzda kendinizi şımartmak için bir etkinlik bulun ve tüm karmaşanın içerisinde kaliteli zamanın tadını çıkarın.

Düğün stresiyle baş etmenin yolları

Tüm bunların biteceğini unutmayın

Hazırlıklar haftalar hatta aylar sürse de düğününüzün sadece bir gün süreceğini unutmayın. Tüm bu zorlu aşamanın bir yolculuk olduğunu ve finalde sizi çok güzel bir günün beklediğini hayal edin. Sonrasında da düğünün tadını çıkarın.

Evliliğe giden yolda düğün stresiyle baş etmenin yolları…

Kaynaklar:

  • brit.co
  • marthastewartweddings.com
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ