KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Eddie Redmayne’den yıllar sonra gelen itiraf: “Bugün o rolü kabul etmezdim”

Danimarkalı Kız’da trans bir karakteri canlandıran Eddie Redmayne, Oscar adaylığına gösterildiği performansıyla ilgili pişmanlığını dile getirdi …

Eddie Redmayne’den yıllar sonra gelen itiraf: “Bugün o rolü kabul etmezdim”

Danimarkalı Kız’da trans bir karakteri canlandıran Eddie Redmayne, Oscar adaylığına gösterildiği performansıyla ilgili pişmanlığını dile getirdi.

Her Şeyin Teorisi ile Oscar kazanan, Danimarkalı Kız ile dikkatleri çeken ve Fantastik Canavarlar ile de yıldızını parlatan oyuncu Eddie Redmayne, Sunday Times’a konuştu. Redmayne, özellikle de Danimarkalı Kız’daki rolüyle ilgili samimi itiraflarda bulundu.

Tom Hooper’ın yönettiği “Danimarkalı Kız”, cinsiyet değiştirme ameliyatı olan ilk insanlardan biri Elbe’nin hikayesinden ilham alıyor.
Redmayne performansıyla bir dizi ödüle aday gösterilse de Elbe rolündeki oyuncu seçimi şikayetlere yol açmış ve birçok eleştirmen rolün bir trans aktöre gitmesi gerektiğini savunmuştu.

Hatta o sırada trans yazar Carol Grant, oyuncu kadrosunu “gerileyen, indirgeyici ve zararlı stereotiplere katkıda bulunan” olarak nitelemişti.

Sunday Times’a verdiği röportajda Redmayne, eleştirilerin haklı olduğunu belirterek, iyi niyetli olmasına rağmen rolü almanın bir hata olduğunu ve bugün teklif edilse kabul etmeyeceğini kabul etti.

39 yaşındaki yıldız, “Hayır, şimdi o rolü üstlenmezdim. Oyunculuk konusundaki hayal kırıklıklarıyla ilgili daha büyük tartışma, birçok insanın o masada sandalyesi olmaması. Yoksa bu tartışmaları yapmaya devam edeceğiz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ