KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Etkileyici Bakışlar için Nasıl Bir Göz Makyajı Yapılır?

Etkileyici Bakışlar için Nasıl Bir Göz Makyajı Yapılır?

Etkileyici Bakışlar için Nasıl Bir Göz Makyajı Yapılır?

Doğru yapılan makyaj ile sevgilimizi, eşimizi ve arkadaşlarımızı kendimize hayran bırakabiliriz. Eğer vereceğimiz ipuçlarını doğru uygularsanız buğulu gözler ile hepsini çok etkileyebilirsiniz.

Kadınlar mimiklerini ve bakışlarını çok iyi kullanabilirler. Buğulu ve etkileyici bakışlarla güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Bakışlarınızın güçlülüğü ve etkili göz makyajı ile bunu başarabilirsiniz. Bu baştan çıkaran göz makyajını nasıl yapabilirsiniz? Hadi biraz tüyo verelim.

Etkileyici Bakışlar için Nasıl Bir Göz Makyajı Yapılır?

Siyah, göz makyajında vazgeçilmez bir renktir. Göz kalemi, maskara ve hatta bazen far siyah ya da siyaha yakın bir tonda olmalıdır. Siyah kalemden vazgeçmeyin. Gözün altına ve üstüne kalemi hafifçe çekin. Eyeliner’ı da siyah seçin ve uygulayın. Hafif bir kat siyah veya koyu renk far sürün. En son olarak siyah rimelinizi güzelce uygulayın. Ten renginiz ile uyum da çok önemlidir.

Etkileyici Bakışlar için Nasıl Bir Göz Makyajı Yapılır?

Ten renginize ve size en uygun tonları önce keşfetmelisiniz. Kahve, gri, yeşil ya da mavi tonları mı size uyuyor? Soğuk renkler mavi bazlı olan renklerdir, mavi, pembe ya da mor gibi.. Sıcak renkler ise sarı bazlıdır, yeşil, sarı, turuncu gibi.. Far göz makyajında çok önemli bir yere sahiptir. Çünkü size farklı bir ifade katar.

Açık tonları ya da tekbir rengi parmağınızla göz kapağınıza yayın. Keskin bir uç ile bitirmeden uç noktayı iyice yayın. Böylelikle gözlere derinlik katarsınız. Artık göz kalemine geçebilirsiniz. Yine hafif bir şekilde uygulayıp parmaklarınızla farı karıştırarak hafifçe dağıtın. Doğal ve etkileyici görüneceksiniz. Gözün dış kısmına kesinlikle taşmayın. Maskarayı göz altından başlayarak zikzaklar çizerek dikkatle göz üzerine doğru sürün.

Etkileyici Bakışlar için Nasıl Bir Göz Makyajı Yapılır?Aynı şekilde tersten de uygulayın. Maskaranın kahve, lacivert ya da siyah olmasına dikkat edin. Göz altına, varsa matlaştırıcı bir ürün kullanabilirsiniz. Krem ürünleri tercih edin. Çünkü birikerek kötü görünümü önlerler. Krem bir pudra veya göz altı ürünü ile makyajdan önce yorgun görüntüyü kapatın. Ardından makyaja başlarsanız daha sağlıklı bir görüntü elde edersiniz.

Far sürerken püf noktası, ilk olarak daha açık tonu göz kapağına yaymaktır. Her seferinde en son işlem parmaklarla dağıtmak olmalıdır. Bir ton koyu olan rengi de (sezonun trendine uygun tonları kullanın: pembe, şeftali, gri, bej gibi) kirpik diplerine uygulayın. Kaşlar açık bir tonda kalsın. Böylece ışıltı ve anlam katmış olursunuz. Kirpik diplerinden itibaren eyeliner da kullanabilirsiniz. Göz kaleminizi hafif olarak dışarıdan içeriye doğru sürmelisiniz.

Etkileyici Bakışlar için Nasıl Bir Göz Makyajı Yapılır?

Daha da etkili bakışlar için hafif bir kuyruk yapabilirsiniz. Bakışlardaki derinliği en son maskara ile güçlendirebilirsiniz. Kaşlarınızı kaş kalemi ile şekillendirirken kalın kaş modasını unutmayın. Kaş renginize göre bir ton açık renkteki bir kaş kalemi kullanmak doğru olacaktır. Evet hanımlar, karşınızdaki kişileri bakışlarınızla etkilemek işte bu kadar kolay!..

Etkileyici Bakışlar için Nasıl Bir Göz Makyajı Yapılır?

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ