KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Evlerimizi Büyük ve Ferah Gösterme Yolları

Evlerimizi Büyük ve Ferah Gösterme Yolları

Evlerimizi Büyük ve Ferah Gösterme Yolları

Renklerin gücünden faydalanarak evinizi daha büyük ve aydınlık gösterebilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle Evlerimizi Büyük ve Ferah Gösterme Yolları konusunu paylaşıyoruz.

Bahar mevsimiyle beraber evlerimiz yenileniyor. Küçük evlerde yapılabilecek bazı değişik uygulamalarla ferah ve geniş bir eve kavuşmanız mümkün.

Evlerimizi Büyük ve Ferah Gösterme Yolları

Bunun için neye ihtiyaç var? İç dekorasyon konusunda aldığımız uzman tavsiyelerine göre renklerin gücüyle evlerimizi yenileyip güzelleştirirken aynı zamanda daha aydınlık ve büyük göstermekte mümkün. Öncelikle hep birlikte hangi renklerin kullanılması gerektiğine bakalım. Renkleri akıllıca kullanıp küçük ve karanlık alanlardan kurtulmanız mümkün. İşte renklerin gücünden yararlanarak Evlerimizi Büyük ve Ferah Gösterme Yolları…

Önerilerimizi dikkate alarak karanlık bölgeleri aydınlatmanız ve büyük göstermeniz çok daha kolay olacaktır.

Küçük odaları aydınlık hale getirmek çok zor değil. Bunun için renkleri doğru kullanmanız gerekli. Doğru seçilen renklerin gücü ile odalarınızın aydınlığını ciddi şekilde attırabilirsiniz.

Evlerimizi Büyük ve Ferah Gösterme Yolları

Şimdi gelelim kullanılması gereken renklere… Soğuk renkler, odalarınızı daha aydınlık ve geniş göstererek duvarların geri planda kalmasını sağlar. Örneğin: gri ve soluk tonlarda mavi kullanabilirsiniz.

Aydınlığın yanı sıra birazda canlılık katmak isterseniz sıcak tonları tercih etmelisiniz. Bunun için turuncu kullanabilirsiniz. Parlak bir renk tonu ile karanlık ve soluk bir alanı, aydınlık ve sıcak gösterebilirsiniz.

Odalarınızı geniş ve aydınlık göstermek için dikkat edilmesi gereken bir konu da tavanın rengidir. Bunun için özellikle koyu renk tercih edilmemelidir. Tavanlarınızın beyaz olması idealdir. Ancak yeşilden, altın rengine kadar diğer renklerin soluk tonları da kullanılabilir.

Sütun tabanlarını, süpürgelik ve diğer pervazları açık ve yansıtıcı renkler ile boyayın. Bu yöntem ile aydınlığını azaltmadan odalarınıza farklı bir hava katabilirsiniz.

Odalardaki karanlık köşeler için de açık renkli veya aynalı mobilyaları kullanmak doğru olur. Hatta bu köşelere lambalar da yerleştirerek ışığı artırabilirsiniz.

Evlerimizi Büyük ve Ferah Gösterme Yolları

Duvarınızı tavanın 10 cm altına kadar boyayın. Buranın üzerini de beyaza boyayın. Ekstra olarak uygulanan beyaz şeritler, tavan yüksekliğini görsel olarak artıracak ve odanın daha yüksek görünmesini sağlayacaktır.

Duvarınızın boya rengi ile benzer mobilya renkleri seçerek öne çıkmaları yerine kaynaşmalarına yardımcı olun. Bu şekilde olduğundan çok daha büyük hissettiren sakin, düzenli bir mekan yaratabilirsiniz.

Küçük bir odada, ahşap döşemeler ve kalıplar duvar renginden bir ton daha koyu olmalıdır. Böylece duvarlar arka planda kalır. Bu da odanın daha büyük görünmesini sağlar.

Ayrıca görsel olarak odayı ikiye katlama etkisi yaratmak amacıyla büyük aynalar asabilirsiniz.

Evlerimizi Büyük ve Ferah Gösterme Yolları

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ