KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Glitchcore trendi nedir? Nasıl uygulanır?

Son zamanlarda izlediğimiz her şeyin modaya yön verdiği kaçınılmaz bir gerçekken, geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan TikTok, dağarcığımıza …

Glitchcore trendi nedir? Nasıl uygulanır?

Son zamanlarda izlediğimiz her şeyin modaya yön verdiği kaçınılmaz bir gerçekken, geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan TikTok, dağarcığımıza yeni moda terimleriyle eklemeler yapıyor.

Son birkaç yıl içinde geniş bir kullanıcı ağına sahip olan TikTok moda algısını değiştirmek için kolları sıvadı. Bu sosyal medya uygulaması ‘ aksaklık, kısa süreli hata’ anlamlarına gelenGlitchcore’ kelimesini moda sözlüğüne katarken, kıyafet tercihlerimizin pikseliyle de oynayarak hayatımıza renklerin hatasını giydiriyor.

RENKLERİ KUCAKLAYAN GLİTCHCORE TRENDİ

Özellikle Z kuşağına hitap eden 2022 İlkbahar/Yaz sezonunu selamlayan Glitchcore trendi, 90’lar ve 2000’lerde deneyimleyemedikleri TV ekranlarındaki Y2K olarak bilinen milenyum hatası, bu sefer kıyafetlerimiz üzerinde gün yüzüne çıkıyor. Hal böyleyken dünyaca ünlü birçok kıyafet markası, yeni jenerasyona hitap eden bu tasarımları koleksiyonuna katmak için adeta yarış halinde.

TV ekranlarındaki Y2K olarak bilinen milenyum hatası

Renkli hata vurgusunu farklı kumaş parçalarının üzerine taşıyan Glitchcore, moda dünyasının trendlerine damgasını vuruyor. Teknolojinin gelişmesiyle hayatımızdaki her şeyin dijital çağa uyarlanması kıyafet tasarımlarını da yansıdı. Tasarımcıların gözdesi haline gelen bu trend televizyon ve bilgisayar piksellerini taklit ediyor. 

Glitchcore moda dünyasına yön veriyor

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ