KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Göz altı morlukları en kolay nasıl geçer? Göz altı morluklarına geçiren en etkili kremler 2022

Kısa sürede göz altı morluklarından kurtulmak için etkili kremleri kullanmalısınız. Bu kremler her yıl kozmetik dünyasında değişime uğruyor …

Göz altı morlukları en kolay nasıl geçer? Göz altı morluklarına geçiren en etkili kremler 2022

Kısa sürede göz altı morluklarından kurtulmak için etkili kremleri kullanmalısınız. Bu kremler her yıl kozmetik dünyasında değişime uğruyor. Adeta milyonlarca kişinin rahatsız olduğu göz altı morluklarından kısa sürede kurtulmanın çaresi bu kremlerde. 2022 göz altı morluklarına iyi gelen kremler listesi bugünkü haberimizde.

Göz altı morlukları olarak da adlandırılan ve alt göz kapaklarının altında koyu halkalar şeklinde ortaya çıkan durum, kadınlarda ve erkeklerde yaygın olarak görülür. Yapılan araştırmaların bir çoğu genetik olduğunu ortaya koysa da bazen yoğun tempo, az uyku, stres gibi nedenler de göz altı morluklarının belirginleşmesine sebep olur. Çoğu zaman göz altı torbalarının da eşlik ettiği göz altı morlukları kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine de neden olur. Göz altı morlukları endişe edilecek bir sağlık sorununa işaret etmez ve tıbbi müdahale gerektirmez. Ancak kremlerle bunu ortadan kaldırabilirsiniz. Peki bu kremler hangisi? Göz altı morluklarına iyi gelen etkili kremler neler? Gelin birlikte öğrenelim:

Göz altı morlukları için risk faktörleri nelerdir? 
Göz altı morlukları herhangi bir kişiyi etkileyebilmesine rağmen, en çok aşağıdaki kişilerde görülür:

Yaşlılar
Genetik yatkınlığı olanlar:
Bazı bireylerde ailesel yatkınlık nedeniyle periorbital hiperpigmentasyon adı verilen göz çevresi cildinde koyulaşma vardır.
Beyaz ırk dışındaki etnik gruplar: Beyazlar dışındaki etnik gruplar, özellikle de koyu ten tonlarına sahip olanlar göz çevresinde hiperpigmentasyon yani koyuluğa daha yatkındır.

  • – Kiehl’s Clearly Corrective Dark Circle Perfector SPF3 / 480,00TL

Kiehl

BB kremin rengini ve dokusunu anımsatan bu krem, uygulandığı anda göz çevresindeki tüm gözaltı morluklarını ve kahverengi halkaları yok ediyor.

  • 2- Estée Lauder Advanced Night Repair Eye Synchronized Complex II / 785 TL

Estée Lauder Advanced Night Repair Eye Synchronized Complex

Yaşlanma karşıtı olarak da bilinen bu krem, göz altlarına şaşırtıcı bir şekilde pürüzsüz bir görünüm kazandırıyor.

  • 3- La Mer Eye Balm Intense Göz Kremi / 1976 TL

 

La Mer Eye Balm Intense Göz Kremi

Yoğun formüllü krem, gözaltı bölgesindeki deriyi güçlendirir. Buradaki şişkinliği indirir ve ince çizgilerin oluşumunu engeller. 

  • 4- Origins GinZing Göz Kremi / 375 TL

Origins GinZing Göz Kremi

Kafein içeren bu krem göz çevrenizde ihtiyacınız olan dolaşımı hızlandıracaktır. Bu sayede, şişkinlik, koyu halkalara veda edebilirsiniz.

  • 5- Murad Instant Radiance Göz Kremi / 1121 TL

Murad Instant Radiance Göz Kremi

İçeriğindeki C vitamini ve hyalüronik asit birlikte çalışarak gözaltı bölgesindeki hücrelerin sağlıklı çalışmasını destekliyor. Aynı anda oluşan çizgilerle savaşıyor ve koyu halkaları yok ediyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ