KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Yaz aylarında cildi korumak için ne yapmalı? Yazın en hızlı cilt bakımı

Yaz aylarında güneş ışınları, aşırı terleme ve makyajla beraber cilt olduğundan fazla bir bakıma ihtiyaç duyuyor. Her mevsim geçişinde olduğu …

Yaz aylarında cildi korumak için ne yapmalı? Yazın en hızlı cilt bakımı

Yaz aylarında güneş ışınları, aşırı terleme ve makyajla beraber cilt olduğundan fazla bir bakıma ihtiyaç duyuyor. Her mevsim geçişinde olduğu gibi yaz aylarında kullandığınız bakım ürünlerini değiştirmelisiniz. Bu yazımızda yaz aylarında cildi korumak ve cilt bakımı nasıl yapılır hakkında bilgi veriyoruz.

Kış aylarında cildinizi soğuktan, rüzgardan, çatlaklardan korumak gerekirken yaz aylarında da cildinizi güneşten, aşırı kuruluktan, lekelenmelerden ve oluşabilecek benzer problemlerden korumanız gerekir. Yaz mevsimi, cildinizin kalitesini değiştirebilir; bu yüzden parlak ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için çok daha dikkatli olmalısınız. Yaz sezonunda gelen sıcak iklimle birlikte cilt bakım rutininizin de yenilenmeye ihtiyacı var. Değiştirmeniz gereken ürünler, tekrar gözden geçirmeniz gereken adımlar ve daha çok önem vermeniz gereken uygulamalar için bir rehber hazırladık. 

  • SIK SIK CİLDİNİZİ YIKAMALI VE TEMİZLEMELİSİNİZ

Cildinizi temizleyin, güneş kremi ve biriken kirlerden arındırın.

Yazın sıcak havanın da etkisiyle bakterilerin çoğalması ve oluşması çok daha kolay. Bu nedenle öncelikle gün içinde terledikten sonra cildinize yapışan toz vb. maddelerden kurtulmak için gün sonunda mutlaka bir temizleyici kullanarak cildinizi temizleyin, güneş kremi ve biriken kirlerden arındırın.

  • YAZIN C VİTAMİNİ KULLANIMINA DİKKAT!

C vitamini, cildinizdeki leke görünümünü azaltır. Cildin daha nemli ve aydınlık görünmesini sağlar.

C vitamini serumu cildinizi nemlendiren ve cildi hasardan koruyan güçlü bir antioksidan görevi görür. C vitamini, cildinizdeki leke görünümünü azaltır. Cildin daha nemli ve aydınlık görünmesini sağlar. Bu sebeple sıcak havalarda cilt bakımı yaparken özellikle C vitamini kullanılması önerilir. 

  • CİLDİNİZİN YANMASINA İZİN VERMEYİN

Cildinizin yanmasına asla izin vermeyin. Çünkü kırışıklığa sebep oluyor

Güneşe maruz kalmanın yanı sıra cildin güneşe uzun süre maruz kalması çeşitli yanıklara sebep olabilir. Bu da ciltte ciddi hasarlar bırakır. Bu yüzden şapka, güneş gözlüğü gibi aksesuarları yanınızdan eksik etmeyin.

YAZ AYLARINDA ÜRÜN ALACAĞINIZ ZAMAN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER:

  • 1- Mutlaka içeriğini inceleyin.
  • 2- Aldığınız ürünlerin kimyasal içeriğine baktıktan sonra almaya karar verdiyseniz önce cildinizin ufak bir bölgesinde test etmeyi unutmayın.
  • 3- Cilt bakım ürünleri veya makyaj malzemeleri alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta cildi iyi tanımaktır.
  • 4- Ürünlerinizin özellikle de kremlerinizin orijinal ve Sağlık Bakanlığı onaylı olmasına özen gösterin.
  • 5- Alacağınız ürünün ambalajı açılmış ise asla almayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ