KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Grip aşısı eczanelere geldi mi? Grip aşısı fiyatları 2022?

Grip aşısı fiyatları2022 yılı için ne kadar olduğu milyonlarca kişi tarafından merak ediliyor. Soğuk algınlığına önlem olarak tercih edilen grip …

Grip aşısı eczanelere geldi mi? Grip aşısı fiyatları 2022?

Grip aşısı fiyatları2022 yılı için ne kadar olduğu milyonlarca kişi tarafından merak ediliyor. Soğuk algınlığına önlem olarak tercih edilen grip aşılarının satışları eczanelerde de başladı. Peki 2022 grip aşı fiyatları ne kadar oldu? Grip aşıları nerede satılacak? Grip aşısını kimler yapacak. İşte 2022 grip aşısı fiyatları…

Mevsim geçişlerinin olmasıyla birlikte artan grip vakalarından korunmak isteyenler, grip aşı fiyatlarını ve nerede satılacağını merak ediyor. Kış mevsiminin kapıları aralaması ile artan grip vakaları insanları tedirgin etmeye başladı. Önlem almak isteyenler çareyi grip aşısında arıyor. Sağlık bakanlığı, 65 yaş üstü kişilerin, risk grubu barındıranların ve kronik rahatsızlıkları olanların reçete karşılığında aşı olma erişimine izin verdi. Risk grubu içinde yer alamayanların ise grip aşısı olmak için ücret karşılığında eczanelerden temin edebilecekler. 2022 yılı grip aşısı için belirlenen fiyat ise 243 lira oldu.

E-NABIZ’DA ONAYLANDI!

Geçtiğimiz hafta Sağlık Bakanlığı tarafından risk grubunda yer alan kişiler için uygulanan grip aşıları e-Nabız uygulaması üzerinden genel kullanıma açıldı. Grip aşısı olacak vatandaşların e- Nabız üzerinden risk grubunu kontrol etme imkanına sahip. 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığa sahip olan kişiler sistem üzerinden hekimlerine reçetelerini yazdırıp, eczanelerden temin edebilecekler.

GRİP AŞINI KİMLER YAPAMAZ?

6 aydan küçük çocuklar, hamileliğinin ilk 3 ayında bulunanlar, aşı içerisinde bulunana maddelere alerjisi bulunan kişilerin aşı yapılmasının tavsiyesinde bulunuluyor. 

“HAZIRLIĞIMIZ TAM”

Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Kabine Toplantısında grip aşıları ile ilgili yaptığı açıklamada, “Mevsimsel grip sebebiyle yapılacak olan grip aşıları ülkemize ulaştı ve aşı dağıtımına başlandı. Bu konuda da hazırlığımız tam. Yeterli miktarda grip aşımız mevcut.” ifadelerini kullanmıştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ