KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Güney Kore giyim tarzı nasıldır? Kore modasının olmazsa olmaz parçaları

Güney Kore sinemasının dünya çapında ilgi görmesiyle birlikte Kore kültürü de insanlar tarafından daha çok merak edilir hale geldi. Korelilerin …

Güney Kore giyim tarzı nasıldır? Kore modasının olmazsa olmaz parçaları

Güney Kore sinemasının dünya çapında ilgi görmesiyle birlikte Kore kültürü de insanlar tarafından daha çok merak edilir hale geldi. Korelilerin giyim tarzları, dinledikleri müzikler ve kullandıkları aksesuarlarla trendlere ve moda dünyasına da yön veriyor. Peki Kore modasının olmazsa olmaz parçaları hangisi?

Kore modası denilince akla gelen ilk şey rahatlığın ve kendine has tarzlarıyla modaya ilham veriyor. Kore tarzının hem rahat hem de şık olması diğer tarzlara oranla daha çok tercih edilmesine sebep oluyor. Konforun diğer adı olan Kore giyim tarzını bugün mercek altına aldık. Cıvıl cıvıl kıyafetleri, kendilerine has şirin halleri, makyajlarıyla tanıdığımız Güney Koreli kadınlar; değişik moda anlayışlarıyla da dikkat çekiyor. Güzelliğe ve insanlar tarafından sevimli bulunmaya takıntı derecesinde önem veren Güney Koreliler, kıyafet seçiminde adeta birbirleriyle yarış içine giriyorlar.  Ayaklarından çıkarmadıkları yüksek topuklu ayakkabıları, incecik vücutlarına en az 3-4 beden büyük gelen kazakları ve çizgi filmlerden fırlamış gibi görünen aksesuarlarıyla, günümüz moda anlayışından çok uzak bir stile sahip olan Güney Koreli kadınlar; iddialı görüntüleri sayesinde girdikleri hemen her yerde kendilerini belli ediyorlar.

PEKİ KORELİ KADINLARIN GARDROBUNUN OLMAZSA OLMAZ PARÇALARI NELER?

Koreliler tişört üzerine askılı bir şeyler giymeye bayılıyor. Omuz ve göğüs dekoltesinin ayıp sayıldığı Güney Kore’de kadınlar ince askılı kıyafetlerin içine muhakkak basic bir tişört giyiyor. Koreli kadınların bayıldığı bu görüntü, onlara gerçekten çok yakışıyor. 

Pastel renklerin Kore modasında büyük bir yeri vardır. Bu soft renklerin baharla uyumu, aydınlık görüntüsü Kore tarzının revaçta olmasını sağlıyor. Bu göz yormayan sakin renkler insanda duruluk ve narinliğin simgesi oluyor. 

Güney Koreli kadınlar üstlerinden dökülen salaş giysilere bayılıyor. Koreli kadınların gardıroplarında en çok bulunan kıyafetlerin başında oversized sweatshirtler geliyor. 

Çantadan gözlüğe, şapkadan kolyeye günlük hayatta birçok aksesuara yer veren Koreliler, bu konuda oldukça cesur davranıyor. Kore giyim ürünlerinde harika tarzda kombinlerin tamamlayıcısı olarak aksesuarlar eksik edilmiyor.

Güney Koreli kadınların çantaları genellikle çok bölmeli, iç hacmi büyük ve aynı zamanda sevimli olma özelliği taşıyor. Kore tarzı çantalar sert ve kalıplı çantalardan ziyade, salaş ve dökümlü kumaşlardan üretiliyor. Ayrıca renk uyumu, boyutu ve özgünlüğü bu çantaların tercih edilme kriterleri arasında.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ