KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Hamileliğin son 3 ayında yaptırılan aşı bebekler için de önemli!

Koronavirüsün Omicron varyantı tüm dünyada hızla yayılmaya devam ederken Sağlık Bilimleri Üniversitesi Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları …

Hamileliğin son 3 ayında yaptırılan aşı bebekler için de önemli!

Koronavirüsün Omicron varyantı tüm dünyada hızla yayılmaya devam ederken Sağlık Bilimleri Üniversitesi Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yaprak Üstün, anne adaylarının bu süreçte izleyecekleri yol hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Son yıllarda hayatımızı olumsuz yönde etkilemeye devam eden koronavirüse karşı bazı önlemler almaya özen gösteriyoruz. Özellikle aşı ile hem kendimizi hem de çevremizdekileri korumaya çalışırken, birçok kişi konuya dair merak edilen detayları araştırmaya devam ediyor. 

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yaprak Üstün, anne adaylarının koronavirüsün Omicron varyantından korunması için önemli açıklamalarda bulundu. Hamilelerin daha temkinli olması gerektiğini vurgulayan Üstün, şu ifadeleri kullandı:

“Anne gebeliğinin son 3 ayında hatırlatma dozunu yaptırdıysa, aşıları tamsa antikorlar anneden bebeğe geçerek bebeği de Kovid-19’a karşı korumaya devam ediyor. Omicron varyantı çok hızlı bulaşıyor, buna bağlı olarak da gebelerin önlemleri bir miktar daha artırması gerekiyor”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ