KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Hamilelikte çörek otunun faydaları nelerdir? Hamilelikte çörek otu ne zaman tüketilmeli?

Alternatif tıpta sıklıkla tüketilen besinlerin başında gelen çörek otu, hamilelik sürecinde bile fayda sağlar. Uzmanlar özellikle hamilelik …

Hamilelikte çörek otunun faydaları nelerdir? Hamilelikte çörek otu ne zaman tüketilmeli?

Alternatif tıpta sıklıkla tüketilen besinlerin başında gelen çörek otu, hamilelik sürecinde bile fayda sağlar. Uzmanlar özellikle hamilelik sürecinden önce tüketiminde düzenli olunmasını tavsiye eder. Doğuma ortalama 1 hafta kala da yeniden başlanılmasında fayda var. Hamilelikte çörek otunun faydaları nelerdir? Hamilelikte çörek otu ne zaman tüketilmeli?

Yapılan araştırmalarda çörek otunun güçlü bir antioksidan etkisi olduğundan hücreleri hızla yenilediği tespit edildi. Buhari’ye göre Peygamber Efendimiz (sav)’de çörek otu hakkında “Şu çörek otunu kullanmaya devam edin, çünkü onda ölümden başka her hastalığa şifa vardır” şeklinde konuşmuştur. Özellikle bal ile karıştırıldığında faydası iki kat artan çörek otu, alternatif tıpta uzmanlar hamile kalmak için hem kadına hem erkeğe önerir. ABD’de yapılan bir araştırmada çörek otunun kan içindeki kirli hücre ve kötü kolesterolü vücuttan temizlemeye yardım ettiğini açıkladı. Çörek otu içeriğinde yüksek oranda tannin maddesi barındırır. Tannin doğada bulunan en güçlü antioksidan ve antibakteriyel maddesidir. 

peygamber efendimiz (sav) çörek otu

HAMİLELİKTE ÇÖREK OTUNUN FAYDALARI NELERDİR?

Uzmanların çoğu hamilelik sürecinde çörek otunun tüketimini tavsiye etmez. Özellikle ilk 5 ay uzmanlar çörek otundan uzak durulmasının daha iyi olduğunu vurgular. Çörek otu güçlü bir antioksidan olduğundan kasların gevşemesine destek sağlar. Rahim kasları hamilelik sürecinde gevşemesinde sakınca vardır. Bebeğin düşme riskini bile barındırır. Tüketim konusunda bir uzmana danışılması şarttır. Çörek otu hamilelikten yaklaşık 4 ay önce kullanılması tavsiye edilir. Öncesinde kullanıldığında yumurtalık ve sperm sayısını artırır.

doğuma yakın çörek otu tüketilmeli

HAMİLELİKTE ÇÖREK OTU NE ZAMAN TÜKETİLMELİ?

Doğuma bir hafta kala tüketilmesi doğumun daha kolay geçmesini sağlar. Son bir hafta da bebeğin gelişimini de destekler. Hatta emzirme sürecinde bile kullanılması tavsiye edilir. Anne sütünü zenginleştiren çörek otu, hızlı ödem atmaya da yardımcı olur. Bu sürede de anneden bebeğe geçerek 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ