KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Harry Potter’ın ilk kitabı 6.5 milyon TL’ye satıldı

Ünlü kitap serisi Harry Potter’ın ilk kitabı Felsefe Taşı’nın İngilizce ilk baskısı rekor fiyata alıcı buldu. ABD’de düzenlenen açık artırma …

Harry Potter’ın ilk kitabı 6.5 milyon TL’ye satıldı

Ünlü kitap serisi Harry Potter’ın ilk kitabı Felsefe Taşı’nın İngilizce ilk baskısı rekor fiyata alıcı buldu.

ABD’de düzenlenen açık artırma bir rekoru da beraberinde getirdi… Harry Potter serisinin ilk kitabı Felsefe Taşı’nın ilk baskısı 472 bin dolara (yaklaşık 6.5 milyon TL) satıldı.

1997 yılında basılan kitabın durumunun iyi olduğu kaydedilirken kitapta bazı dilbilgisi hataları olduğuna da dikkat çekildi.

Sadece 500 adetle sınırlı olan ilk baskıyı 1998’de satın alan ABD’li kadının kimliği açıklanmadı. Kitabın bu fiyata satılması da bir rekor olarak tarihe geçti… Harry Potter ve Felsefe Taşı’na verilen paranın 20’nci yüzyılda üretilmiş bir kitaba verilen en yüksek meblağ olduğu belirtildi.

Kitabı 1998’de satın alan ABD’li kadının filmleri çekilen kitapların ilk baskılarının koleksiyonunu yaptığı da belirtildi. Her ne kadar ilk Harry Potter filmi 2001’de yayına girse de ismi açıklanmayan kadın, kitabın beğeni toplaması sonrasında bu kitabı satın aldığını açıkladı.

Resmi verilere göre dünya genelinde Harry Potter ve Felsefe Taşı 120 milyondan fazla satıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ