KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Harvey Weinstein, Peter Jackson’ı Yüzüklerin Efendisi’ni Tarantino’ya vermekle tehdit etmiş

Adı skandallarla anılan Hollywood’un ünlü yapımcısı Harvey Weinstein, Yüzüklerin Efendisi çekimleri sırasında yönetmen Peter Jackson ile de …

Harvey Weinstein, Peter Jackson’ı Yüzüklerin Efendisi’ni Tarantino’ya vermekle tehdit etmiş

Adı skandallarla anılan Hollywood’un ünlü yapımcısı Harvey Weinstein, Yüzüklerin Efendisi çekimleri sırasında yönetmen Peter Jackson ile de sorunlar yaşamış. Weinstein; Jackson’ı işi, bir diğer başarılı yönetmen Quentin Tarantino’ya vermekle tehdit etmiş.

Hollywood’un skandallarla dolu yapımcısı Harvey Weinstein ile ilgili yeni bir iddia daha geldi. Cinsel taciz ve tecavüzden hüküm giyen ünlü yapımcının iş hayatında da baskıcı kişiliği Yüzüklerin Efendisi serisinin hazırlığında kendini göstermiş.

Efsane üçlemenin yönetmeni Peter Jackson’ın menajeri Ken Kamins, ilk filmin 20. yıl dönümü için yapılan röportajlarda Weinstein ile ilgili yeni bir iddia ortaya attı. Jackson’ın menajeri Ken Kamins’e göre, Weinstein başlangıçta Jackson’ın birden fazla film yapma planına uymadı ve Jackson’ı tehdit etti:

Harvey Weinstein, cinsel taciz ve tecavüzle suçlanıyor.

“Harvey heyecanlıydı. Bunu çok cesaret verici bulduk ve hikayeleri anlatmak için yerimiz olacağını düşündük, ancak Miramax ve Disney arasındaki politik dinamiğe dikkat etmedik. Disney, Miramax için bir bütçe sınırı belirlemişti ve Yüzüklerin Efendisi, kendi başlarına yürütebileceklerinden çok daha fazlaydı. Yönetmen henüz çok tanınmadığı için, Disney bütçeyi ve filmleri arka arkaya çekeceğimizi anladığında, artık aynı gemide olmadıklarını çok net bir şekilde belirtti. Böylece zorlu süreç başladı.”

Peter Jackson, ilk filmi çekerken henüz tanınmış bir yönetmen olmadığı için yapımcılarla sorunlar yaşadı.

Sonuçta, Weinstein daha önce onayladığı projede büyük değişiklikler talep etmeye başladı:

“Bob Weinstein da bir noktada Hobbit üçlemesinden vazgeçmeyi önerdi. Peter ile Miramax arasındaki ilişki bozuldu. Harvey, Peter’ı iki buçuk saat süren bir film yapamazsa, Quentin Tarantino’yu yönetmen olarak getirmekle tehdit etti; bu, başlangıçta bizden istediğinin tam tersiydi.”

Yönetmenin, şu anda en iyi film ve en iyi yönetmen Oscarları dahil pek çok ödülü bulunuyor.

Ancak daha sonra Weinstein, Jackson’ın Yüzüklerin Efendisi’ni diğer stüdyolara satmasına izin verdi. Sonunda New Line Cinema anlaşmayı kabul etti ve hatta Jackson’a iki filmlik projesini bir üçlemeye dönüştürmesini önerdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ