KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Hatice Aslan: Sete elimizde bavulla geliyorduk

90’lı yıllarda ‘Ferhunde Hanımlar’ dizisiyle meşhur olan ödüllü oyuncu Hatice Aslan, “Tüm karakterlerin kıyafetlerini oyuncular kendisi seçip …

Hatice Aslan: Sete elimizde bavulla geliyorduk

90’lı yıllarda ‘Ferhunde Hanımlar’ dizisiyle meşhur olan ödüllü oyuncu Hatice Aslan, “Tüm karakterlerin kıyafetlerini oyuncular kendisi seçip sete getiriyordu. Biz sete sürekli elimizde bir bavulla geliyorduk o zamanlar” dedi.

Ünlü oyuncu Hatice Aslan, Zorlu PSM Youtube kanalında yayınlanan ‘Teras Noir’ programına konuk oldu. 28 yıl önce ‘Necla’ karakterini canlandırdığı kült dizi ‘Ferhunde Hanımlar’la ilgili konuşan Aslan, şunları söyledi:

“SEN ORTANCA KIZSIN”

– Bir gün Seynan Hanım (Seynan Levent) TRT binasındaki ofisine çağırdı bizi. Böyle bir dizi yapmak istiyorum dedi. Bana “Sen ortanca kızsın, Necla karakterisin” dedi ve başladık projeye. Ben de o zamanlar tiyatro yapıyorum ve dizi çok yeni bir alandı benim için. Gidip dizideki Necla karakter için kıyafet alışverişi yapıyordum. “Bu çok yakışır Necla’ya” deyip alıyordum…

Hatice Aslan, 1993-1999 yılları arasında 1069 bölüm çekilen Ferhunde Hanımlar dizisinde ‘Necla’ karakterini canlandırdı.

YÜZLERCE OLAYA ŞAHİT OLDUK

– Necla’nın giydiği tüm kıyafetler, daha doğrusu tüm karakterlerin kıyafetlerini oyuncular kendisi seçip sete getiriyordu. Biz sete sürekli elimizde bir bavulla geliyorduk o zamanlar. Yedi yıl boyunca sette ölümler, doğumlar, evlilikler yüzlerce olaya şahit olduk.

Zorlu PSM Youtube kanalında yayınlanan ‘Teras Noir’e konuk olan Hatice Aslan, Meriç Aral ve Efe Tunçer’in sorularını yanıtladı.

– Bugün de halen o alışkanlığım, kimsenin işine çok karışmamak şartıyla sürer. Karaktere yakışacak bir kostüm, aksesuar oldu mu sete getiririm çünkü katkı sağlamak hoşuma gidiyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ