KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Kevin Spacey’e 30 milyon dolarlık ceza

Önce cinsel istismarla suçlandı, ardından rol aldığı Netflix’in popüler dizisi House of Cards’dan çıkarıldı. Ünlü oyuncu şimdi de skandalları …

Kevin Spacey’e 30 milyon dolarlık ceza

Önce cinsel istismarla suçlandı, ardından rol aldığı Netflix’in popüler dizisi House of Cards’dan çıkarıldı. Ünlü oyuncu şimdi de skandalları yüzünden dizinin erken final yapmasına neden olduğu için yapım şirketine 30 milyon dolar ödemekle cezalandırıldı.

62 yaşındaki Spacey, Netflix siyasi drama dizisinde Frank Underwood’u canlandırdı, ancak dizinin setinde de dahil olmak üzere genç erkeklere cinsel tacizde bulunduğu iddiaları üzerine diziden çıkartıldı. Oyuncu aynı zamanda dizinin baş yapımcısı olarak da önemli bir role sahipti.

House of Cards’ın yapımcılığını üstlenen MRC, yıldızı işten çıkarmanın on milyonlarca dolarlık ek ücrete ve gelir kaybına neden olduğunu iddia ederek 2019 yılında yasal işlem başlattı. Ve bir hakim de Spacey’nin MRC’ye 29,5 milyon dolar tazminat ve 1,4 milyon dolarlık yasal ücret ve masraf ödenmesine karar verdi.

Ancak ünlü oyuncu MRC’ye bir karşı dava açmış ve görevi kötüye kullanma iddialarının sözleşmenin ihlali anlamına gelmediğini ve görevden alınmasının bir ticari karar olduğunu iddia etmişti.

SKANDAL YÜZÜNDEN ÇEKİLEN İKİ BÖLÜM VE SON SEZONUN SENARYOSU BİR KENARA ATILDI

MRC ise Spacey’nin patlayan skandalıyla beraber daha önce yapılmış olan tüm çalışmaların bir kenara atıldığını final sezonunun Spacey’nin performansıyla çekilmiş iki bölümünün rafa kaldırıldığını ve senaryonun yeniden yazılması gerektiğini söyledi: “Spacey’nin karakterini atlayarak dizinin bütün bir sezonu sadece birkaç hafta içinde yeniden oluşturulmak zorunda kaldı.”

Yaşanan son gelişmelere göre; Spacey’nin itirazı reddedildi ve oyuncunun, yapım şirketine yaklaşık 30 milyon dolarlık ödeme yapması kesinleşti.

Kevin Spacey ilk olarak 2017 yılında cinsel istismarla suçlanmıştı. Ekim 2017’de aktör Anthony Rapp, Spacey’i 1986’da henüz 14 yaşındayken bir partide kendisiyle cinsel ilişkide bulunmakla suçladı. Spacey bir açıklama yaparak Rapp’ten özür diledi ancak karşılaşmayı hatırlamadığını söyledi. Rapp’in Spacey’e açtığı hukuk davası devam ediyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ