KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Kıyafete göre aksesuar nasıl seçilir? Doğru aksesuar seçimi nasıl olmalı?

Kıyafetlerin parlayan yıldızı aksesuarları seçerken ölçülü ve dengeli davranırsanız ilgi çekici bir görünüme sahip olabilirsiniz. Birkaç püf noktaya dikkat ederek kıyafetin havasını baştan aşağı değiştirebilen bir etki oluşturmanız mümkün. Peki kıyafete göre aksesuar seçimi nasıl yapılır? Aksesuar nasıl seçilir? İşte tüm detaylar haberimizde…

Kıyafete göre aksesuar nasıl seçilir? Doğru aksesuar seçimi nasıl olmalı?

Kıyafetlerin parlayan yıldızı aksesuarları seçerken ölçülü ve dengeli davranırsanız ilgi çekici bir görünüme sahip olabilirsiniz. Birkaç püf noktaya dikkat ederek kıyafetin havasını baştan aşağı değiştirebilen bir etki oluşturmanız mümkün. Peki kıyafete göre aksesuar seçimi nasıl yapılır? Aksesuar nasıl seçilir? İşte tüm detaylar haberimizde…

Kıyafet seçimi yaparken her parçanın birbiriyle uyum içerisinde olmasına ve dengeli bir görünüm oluşturmasına özen gösteriyoruz. Kimi zaman renklerin ahenkle dans ettiği bir kombinle kusursuz bir bakış açısı elde ederken kimi zaman da dokuların gücünden faydalanıyoruz. Elbise, etek, kazak ya da pantolon kadar önemli olan aksesuarlar ise şıklığımızda belirleyici bir etmen oluşturuyor. Kıyafetlerimizi tamamlayan aksesuarlar, doğru bir şekilde seçildiğinde imza parçaya dönüşebilir. Peki ama aksesuar seçimi nasıl yapılmalı? Gelin, kıyafete göre doğru aksesuar seçmenin püf noktalarına birlikte göz atalım.

AKSESUAR SEÇİMİ NASIL YAPILIR? KIYAFETE GÖRE AKSESUAR NASIL SEÇİLİR?

Aksesuar satın alırken boyut, renk, tarz ve vücut tipi gibi unsurlarını göz önünde bulundurmalısınız. Yanlış yapılan aksesuar seçimi göz alıcı değil aksine uyumsuz bir görünüme sebep olabilir. 

Aksesuar seçimi

UFAK BİR NOT:

Kalabalık ve yorucu bir görünüme sebep olmamak üçten fazla takıyı aynı anda kullanmamanızı tavsiye ederiz. Ayrıca seçtiniz aksesuarların renkleri, materyalleri ve tarzları birbiriyle uyum içinde olmalı. 

Eğer toprak tonlarında bir kıyafet tercih ettiyseniz “ton sür ton” oluşturacak bir saat ya da küpe kullanabilirsiniz. Böylece risk almadan aynı rengin farklı tonlarını bir arada kullanabilir ve sofistike görünebilirsiniz. 

Modada ton sür ton aksesuar seçimi

Öte yandan baştan aşağı tek bir renk giyinip aksesuarları tamamen ön plana çıkarabilirsiniz. Örneğin simsiyah bir elbise üzerine çok sayıda bileklik ya da kolye tercih ederek kimsede olmayan bir stil oluşturabilirsiniz.

Aksesuarın star parça olduğu kombinler

Aksesuar seçerken bedeninizi doğru bir şekilde tanımanız gerekiyor. Eğer elleriniz ufaksa iri taşlı yüzüklerden uzak durmalı aynı şekilde yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz çok büyük gözlüklerden kaçınmalısınız. Ayrıca altın renkli aksesuarların daha zarif olmasına da özen göstermelisiniz. Unutmayın abartılı olmak güzel olmak anlamına gelmiyor.

Yanlış aksesuar kullanımı

Aksesuar seçerken renk seçimi ve bedeni tanımak gibi faktörler kadar seçimlerimizin kıyafetlerimize uygun olup olmadığını da dikkate almak gerekiyor. Örneğin gece bir davet için hazırlanırken saat kullanmaktan kaçınmalısınız. Bunun yerine daha gündelik kombinlere saat daha uyumlu olacaktır. 

Saat hangi kombinlere yakışır?

Aynı şekilde desenin ön planda olduğu bir elbise giydiyseniz aksesuar seçiminde daha zarif ve sade seçimlere yönelmelisiniz. V yaka bir bluz giymek istiyorsanız aşağı doğru sarkan kolyeler tercih etmemeye özen göstermelisiniz. Çünkü bu göğüs kısmınızda daha fazla vurgu ve derinlik oluşturacaktır. Bir süre sonra bu görüntü abartılı ve şık olmayabilir. 

Desenli kıyafette aksesuar seçimi

PÜF NOKTA: 

Küpe, kolye, bileklik ya da yüzük gibi klasik aksesuar seçimleri yapmak yerine özgün bir aksesuar kullanmak isterseniz saç modeline uygun seçeceğiniz aksesuarlarla detaylarda güzellik yakalayabilirsiniz.

Saç aksesuarları

Son olarak saçlarınız kısaysa iri küpeler yüzünüzün güzelliğini ortaya çıkaracaktır. Uzun saçlarda ise uzun ve gösterişli küpeler oldukça hoş görünebilir. Aynı şekilde saçlarınız koyu renklerdeyse açık renkli küpe ve saç tokaları daha uygun bir seçim olabilir.

Koyu renkli saçlara özel aksesuar seçimi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ