KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Microsoft’un Yeni Patenti, Üçe Katlanabilen Bir Telefon Tasarımını Ortaya Çıkardı

Microsoft tarafından yakın zamanda alınan yeni bir patent, şirketin üç katlı bir tasarıma sahip çok panelli bir cihaz üzerinde çalıştığını ortaya …

Microsoft’un Yeni Patenti, Üçe Katlanabilen Bir Telefon Tasarımını Ortaya Çıkardı

Microsoft tarafından yakın zamanda alınan yeni bir patent, şirketin üç katlı bir tasarıma sahip çok panelli bir cihaz üzerinde çalıştığını ortaya çıkardı. Bu patent, Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) tarafından geçen hafta onaylandı ve üç ayrı bölümden oluşan büyük bir ekrana sahip, iki menteşeli bir cihazın taslağını gösteriyor. Cihaz, geri katlandığında geleneksel bir akıllı telefon işlevi görüyor ve cihazın tasarımı, bunun yeni bir Surface Duo olabileceğine işaret ediyor.

Şirket, GSM Arena’nın haberine göre bu yeni cihazın sahip olacağı özellikler, menteşe mekanizmasının detayları ve cihazın nasıl çalıştığı gibi konular hakkında şimdilik hiçbir bilgi paylaşmadı. Zaten bu cihazın patentinin henüz yeni alındığını göz önünde bulunduracak olursak, bu yeni cihazla ilgili olarak resmi ağızdan bir şeyler duymamız için henüz çok erken olduğunu söyleyebiliriz.

Bununla birlikte Samsung gibi diğer pek çok akıllı telefon üreticisinin de kendi üçe katlanabilen cihazları üzerinde çalıştıklarına ciddi söylentiler mevcut. Hatta TCL, geçen yılın Mart ayında Barcelona’da gerçekleşen Mobile World Congress etkinliğinde çalışan ve üçe katlanabilen bir konsept cihaz bile sergilemişti.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ