KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Yeni iPhone’lar SIM Kart Yuvası Barındırmayabilir

2023 yılında çıkacak olan “iPhone 15” ile birlikte, iPhone’larda SIM kart yuvasının bulunmayacağıyla ilgili birtakım haberler ortalıkla dolanıyor …

Yeni iPhone’lar SIM Kart Yuvası Barındırmayabilir

2023 yılında çıkacak olan “iPhone 15” ile birlikte, iPhone’larda SIM kart yuvasının bulunmayacağıyla ilgili birtakım haberler ortalıkla dolanıyor. Bu haberlerin ortaya çıkmasından kısa bir süre sonra, MacRumors da Apple’ın ABD’deki büyük GSM operatörleriyle görüştüğünü ve onlara Eylül 2022’de piyasaya sürülecek olan ve yalnızca eSIM desteği barındıran akıllı telefonlara hazırlanmalarını tavsiye ettiğine dair anonim bir bilgi edindi. Üstelik bu bilgi, Twitter üzerinden paylaştığı güvenilir Apple sızıntılarıyla tanınan @dylandkt tarafından da doğrulandı.

GSM Arena’nın haberine göre, bir akıllı telefondan fiziksel SIM kart yuvasını çıkarmanın üretim açısından birkaç avantajı var. İlk olarak SIM kart yuvasını çıkarma ve yerleştirme mekanizmasının artık üretilmesine gerek kalmayacak ve onun yokluğu, telefonun içerisinde bir miktar alanın açılmasını sağlayacak. Daha az giriş-çıkış birimi de çerçevenin üretimini basitleştirecek. Ayrıca SIM kart yuvasının olmaması, akıllı telefonun su ve tozu iç kısmından uzak tutmasını da kolaylaştıracaktır.

Şirket, son yıllarda Apple’ın iPhone’lardaki kulaklık girişini kaldırması ve MagSafe aksesuarlarının benimsenmesiyle birlikte, önümüzdeki dönemde çıkartacağı iPhone modellerinden fiziksel SIM kart yuvasını da kaldırırsa, bağlantı noktası olmayan bir iPhone’a bir adım daha yaklaşmış olacak.

iPhone’lar son birkaç nesildir eSIM destekliyor ancak fiziksel nano SIM yuvası da bulunuyor. Fiziksel olan SIM kart desteğinin sonlanması ise şirket ve akıllı telefon dünyası için bir ilk olacak.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ