KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Moda dünyası saat tasarımında çığır açtı! İnce ama etkili

Yalnızca kıyafetlerde kendini yenilemeyen moda dünyası aksesuarlarda da çığır açan tasarımlara imza atıyor. Son zamanların çok konuşulacak …

Moda dünyası saat tasarımında çığır açtı! İnce ama etkili

Yalnızca kıyafetlerde kendini yenilemeyen moda dünyası aksesuarlarda da çığır açan tasarımlara imza atıyor. Son zamanların çok konuşulacak dünyanın en ince saati fiyatıyla ağızları açık bıraktı. İşte dünyaca ünlü saat tasarımcısı tarafından tasarlanıp üretilen dünyanın en ince saati ve fiyatı…

Yaşam standartlarıyla beraber değişerek gelişen teknoloji, insan hayatındaki birçok alanın yanı sıra modada da varlığını sürdürmeye devam ediyor. Son birkaç yıldır giyimden aksesuara geçmişten nükteler bırakan moda, saat alanında da çığır açan tasarımları sunuyor. Hayatımıza giren pandemiden sonra saat denince akla her ne kadar dijital faktörler gelse de günümüzde nostaljik tutkunlarının sayısı bir hayli fazla. Bunun için de dünyaca ünlü saat tasarımcısı Richard Mille son tasarımına, geçmişten esinlenerek gelecekten ince bir fragman eklemiş. Mille’nin ürettiği bu dünyanın en ince saat tasarımının fiyatı oldukça uçuk!

RM UP-01 isimli dünyanın en ince saati, tam 1.75 mm kalınlığında

FERRARİ’DEN DE PAHALI

Madeni paradan daha da ince bir yapıya sahip olan RM UP-01 isimli dünyanın en ince saati, tam 1.75 mm kalınlığında. Bundan önceki tasarımı Bulgari Octo Finissimo Ultra ise 1.88 mm kalınlığındaydı.

Saatin içerisindeki dişli mekanizmasının ise Richard Mille ve bir diğer usta olan Audemars Piguet Renaud & Papi tarafından ortak geliştirildiği söyleniyor. Bu mekanizmanın inceliği ise tam 1.18 mm. Alışılmışın dışında tasarıma sahip olan bu saat mekanizmasıyla birlikte rekorlar kitabına girmeyi başardı.

Richard Mille tarafından dünyanın en ince saati üretildi

Ancak RM UP-01 isimli saat, normal gündelik kullanım için üretilen cihazlar değil. Bu ve bir önceki tasarıma birer sanat ürünü olarak bakılıyor. Dolayısıyla fiyatları da işlevine göre değil, sanatsal değerine göre belirleniyor.

Bu saatin fiyatı Ferrariden de pahalı

MİLYONLUK SANAT ESERİ

Zira Richard Mille tarafından üretilen RM UP-01 isimli rekorun yeni sahibi olan saat, moda dünyasında da rekor kırdı. Fiyatıyla hayalleri zorlayan saatin değeri Ferrari’yi de solluyor.

Milyonluk sanat eseri

Dünyanın en ince saati 1 milyon 888 bin dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunuldu. Bu fiyata Ferrari ve McLaren’ın spor otomobillerini almak mümkün. Değeri Türk Lirasına çevrildiğinde 32 milyon 511 bin 360 TL ediyor.

Sanat eseri olarak görülen bu saat 5.sınıf titanyumdan yapıldığı için darbelere karşı dayanıklı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ