Oje Uygulamasından Sadece 10 Saat Sonra Vücudunuza Ne Olur?

Ojenizin zararsız olduğunu mu düşünüyorsunuz. Bu yazımızda tırnak cilasının, sisteminize emilen kimyasallar nedeniyle sağlığınızı nasıl etkileyebileceğini okuyacaksınız. Oje Uygulamasından Sadece 10 Saat Sonra Vücudunuza Ne Olur?

Tırnak cilasını çok sık kullanmak, tırnaklarınızı kuru ve sarıya dönüştürebileceği için kötü bir şeydir.

Hiçbir kadın oje kullanımını tamamen ortadan kaldırmaya teşvik edilmemekle birlikte, sağlığınız konusunda sizi daha bilinçli hale getirebilecek bilgilere dikkat etmek akıllıca olacaktır.

Şu andan itibaren daha iyi bir tırnak cilası markası seçmenize yardımcı olabilir.

İşte dikkat etmeniz gereken üç ölümcül tırnak cilası bileşeni.

1Toluen

Tırnak cilasının zararlı bileşenlerinden biri olan Toluene, tırnaklara pürüzsüz bir görünüm ve ince bir son veren bir çözücüdür. Toluen, tırnak cilasında pigmenti veya rengi korur ama kesinlikle sağlık açısından iyi değildir. Toulene, üreme sistemini ve merkezi sinir sistemini etkiler, baş ağrılarına, mide bulantısına, bayılmaya, zayıflığa neden olur. Ancak, standart tırnak cilası kullanıyorsanız, bu belirtiler daha belirgindir.

2Formaldehit

Oje Uygulamasından Sadece 10 Saat Sonra Vücudunuza Ne Olur?

Tırnak cilası toksinleri arasında, bu, oje raf ömrünü arttıran renksiz bir gazdır. Alerjisi olanlar, dermatit ve kimyasal yanık riski altında olabilirler. Uzun süre veya formaldehit’e yüksek maruz kalma aritmi, konvülziyon ve hatta kansere neden olabilir.

3Dibutil Phtalate

Oje Uygulamasından Sadece 10 Saat Sonra Vücudunuza Ne Olur?

Bu, oje kokusunu arttırır. Endokrin bozukluklar, solunum yolu enfeksiyonu ve jinekolojik hastalık riski taşıyan son derece tehlikeli bir bileşendir.

Tırnaklarını boyayan 24 kadını kapsayan araştırma çalışmaları, 6 saat sonra bile, katılımcıların metabolik süreçte oluşan difenil fosfat seviyelerinin (trifenil fosfat türevi) arttığını gözlemlemiştir. 10 saat içinde difenil fosfat seviyeleri kabul edilebilir sınırların 7 katına çıkarıldı ve bu son derece endişe vericidir.

4Sağlığınıza zarar vermeyecek güvenli bir oje nasıl seçilir?

Oje Uygulamasından Sadece 10 Saat Sonra Vücudunuza Ne Olur?

Tırnak cilası markaları gibi özel işaretler vardır:

Ürünün formaldehit içermediği ve formaldehit reçineleri, tolüen, dibutiltritler ve kafur gibi formaldehit türevlerinden arınmış olmasına dikkat edilmelidir. Bu ürünün formaldehit, dibutil ftalat ve tolüenden arınmış olduğu anlamına gelir. Her zaman ojenize özel dikkat gösteriniz çünkü ellerinizdeki sağlığınızdır.

Günümüzde sağlıkla ilgili kaygılar, tırnak cilası toksinlerinden arınmış tırnak renklerini üreten birkaç standart markanın ortaya çıkmasına neden olmuştur. Bir oje satın almadan önce daima seviyeleri kontrol edin.

Oje Uygulamasından Sadece 10 Saat Sonra Vücudunuza Ne Olur?

Çeviri: Deniz Ay

Kimler Neler Demiş?

avatar
500
  Subscribe  
Bildir