KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Pekmez ve limon karışımı nasıl hazırlanır? Pekmez ve limon karışımının faydası nedir?

Kış aylarını sağlıklı geçirmek için yüzyıllardır Anadolu topraklarında tüketilen iki besinden oluşan ilaç gibi karışımı sizler için araştırdık …

Pekmez ve limon karışımı nasıl hazırlanır? Pekmez ve limon karışımının faydası nedir?

Kış aylarını sağlıklı geçirmek için yüzyıllardır Anadolu topraklarında tüketilen iki besinden oluşan ilaç gibi karışımı sizler için araştırdık. Günümüzde çoğu insanın hemen hemen ilk kez duyacağı pekmez ve limon ikilisi adeta virüslerin korkulu rüyasıdır. Sinirden sindirim sistemine kadar vücudu yenileyen bu ikili hakkında merak edilenler detayda. Pekmez ve limon karışımın faydaları nelerdir?

Farklı virüs çeşitleri nedeniyle yıllardır dünya genelinde ciddi sağlık sorunları ortaya çıkmaktadır. Uzmanlar bu tür sağlık sorunlarının yaşanmaması için en temel önlemin beslenme olduğunu ifade ediyor. İlaçlardaki kimyasallarda uzun süre sonra ortaya farklı sorunlar çıkartabileceğinden uzmanlar genellikle doğal beslenmenin altını çiziyor. Yüzyıldır bilinen bazı alternatif tıpta meşhur olan karışımlardan biri olan pekmez ve limonda böylece yeniden popüler hale geldi. Hemen hemen herkes pekmez ve karabiber ikilisinin boğazı temizlediğini ve kuru öksürüğe iyi geldiğini biliyor. Ancak çoğu kişi pekmez ve limonun vücuda olan faydalarını bilmiyor. 

limon içerdiği ce vitamini pekmezle birleşince vücudun ihtiyacı olan vitaminleri sağlar

PEKMEZ VE LİMON KARIŞIMI NASIL HAZIRLANIR?

İstediğiniz herhangi bir pekmez türü: dur, üzüm, keçiboynuzu ya da karaduttan 2 yemek kaşığı kadar bir cezveye koyup üzerine yarım su bardağı su boşaltın ve karıştırın. Daha sonra taze sıkılmış yarım limon suyunu da ekleyip kaynatın. Ocaktan aldığınız bu karışım hafif ılıdıktan sonra içiniz bu uygulamayı ara vermeden 7 gün boyunca sabah akşam birer bardak tüketerek yapınız. Ancak kronik ilaç kullananlar önce doktorlarına başvurmalı.

pekmez limon karışımı vücudu temizler

PEKMEZ VE LİMON KARIŞIMININ FAYDASI NEDİR?

 • En büyük faydası kansızlığı bitirmesidir. Özellikle üzüm pekmezinden yapılan karşımın kandaki kan hücrelerinin sayısını artırmayı destekler. 
   
 • Gribal hastalıklara karşı bağışıklığı yenileyen ve güçlendiren bu karışım düzenli tüketildiğinde vücuttaki virüslerin etkisiz hale getirerek vücuttan atılmasını sağlar. 
   
 • Günde iki bardak tüketildiğinde vücudun ihtiyacı olan tatlı oranını karşılar. Böylece kilo vermek isteyenler için ideal karışım haline gelir. 
   
 • Hastalıklar nedeniyle boğazda artan kaşıntı ve öksürükler içinde ilaç gibidir. Anında keserek rahat bir nefes almayı sağlar. 
   
 • Sinir sistemindeki hücreleri yenileyerek gün boyu enerjiyi artırır. Yaşam kalitesini artıran bu karışım geceleri de rahat bir uyku haline neden olur. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ