KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Rock dünyası kızıştı: “Rolling Stones vasat bir rock grubu”

Evvel Paul McCartney, sonra Rolling Stones, artık de The Who… Rock dünyasının efsaneleri birbirlerini yaylım ateşine tutuyor. Son olarak The …

Rock dünyası kızıştı: “Rolling Stones vasat bir rock grubu”

Evvel Paul McCartney, sonra Rolling Stones, artık de The Who… Rock dünyasının efsaneleri birbirlerini yaylım ateşine tutuyor. Son olarak The Who’nun solisti Roger Daltrey Rolling Stones’u vasat bir bar kümesi olarak etiketledi.

The Who’nun yıldızı Roger Daltrey, ikonik rockçıları vasat bir bar kümesi olarak etiketledi. 77 yaşındaki müzikçi, Stones’un tüm vakitlerin en çok satan sanatkarları ortasında yer almasına karşın rock kümesinin müzik kalitesi hakkında dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Yorumları, müzik efsanesi arkadaşı Paul McCartney’in kümenin ‘bir blues cover grubu’ olduğunu söylemesinden ve The Beatles’ın daha uygun olduğu konusunda ısrar etmesinden birkaç hafta sonra geldi.

TARTIŞMA KIZIŞIYOR

Daltrey, solist Mick Jagger’ı tartışırken, “Ona şapka çıkarmalısın. O bir numaralı rock ‘n’ roll sanatkarı. Fakat bir küme olarak, bir barın dışındaysanız ve bir gece bardan o müziğin geldiğini duyduysanız, ‘Pekala, bu vasat bir bar grubu’ diye düşünürdünüz” dedi.

Rolling Stones 200 milyondan fazla albüm sattı ve 1989’da The Rock And Roll Hall of Fame’e ve 2004’te UK Music Hall of Fame’e girdi.

Ticari başarılarına karşın, küme geçmişte öbür rockçılardan tenkitler aldı. McCartney, geçen ay The New Yorker ile konuşurken, “Bunu söylemeli miyim emin değilim, lakin onlar bir blues cover kümesi, Stones bu türlü bir şey” dedi.

Yorumların akabinde Mick Jagger ise 14 Ekim’de California, Inglewood’daki SoFi Stadyumu’ndaki bir performans sırasında reaksiyon gösterdi. Müziklerin ortasında Jagger, Paul’ü son zamanlardaki tartışmalı yorumları için vakit ayırdı: “Paul McCartney burada, bize yardım edecek, daha sonra blues cover’ında bize katılacak.”

Geçen yıl Howard Stern ile yapılan bir diğer röportajda Paul McCartney, The Beatles’ın genel olarak daha güzel bir küme olduğunu düşündüğünü söylemişti.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ