KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Şef Yılmaz Öztürk kimdir ve kaç yaşında? Yılmaz Öztürk nerede çalışıyor?

Karaköy’de dikkat çeken adreslerden biri Alaçatı’daki Mancar ve L’Escargot restoranlarından tanıdığımız Yılmaz Öztürk’ün imzasını taşıyan Mürver …

Şef Yılmaz Öztürk kimdir ve kaç yaşında? Yılmaz Öztürk nerede çalışıyor?

Karaköy’de dikkat çeken adreslerden biri Alaçatı’daki Mancar ve L’Escargot restoranlarından tanıdığımız Yılmaz Öztürk’ün imzasını taşıyan Mürver Restaurant. Bu restaurantın sahibi olan Şef Yılmaz Öztürk kimdir? Şef Yılmaz Öztürk kaç yaşında?

Yılmaz Öztürk, MasterChef yarışmasına katıldı ve kariyerine ilişkin detaylar araştırılmaya başladı. 1998 yılında mutfakta çalışmaya başlayan ve  “Açık Ateş” denilince akla ilk gelen Yılmaz Öztürk,  İzmir Ekonomi Üniversitesi Mutfak Sanatları Fakültesinde eğitmenlik yaptı.

Öztürk, meslek hayatına 1998 yılında Ankara’da başladı. 1999 – 2007 yılları arasında Türkiye’nin bilinen mutfaklarında çalışan Öztürk, üyesi olduğu “Chaine des Rotisseurs”ün, 2004 yılı Genç Aşçılar Yarışması’nda Gümüş Madalya aldı. 2007 – 2010 yılları arasında Kayra Wine Academy ve Nars Ilıca’da Mutfak Şefi olarak görev yaptı. 2014 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Mutfak Sanatları Fakültesinde eğitmenlik yaptı.

Birçok restorana danışmanlık hizmeti de veren Yılmaz Öztürk, 2012 yılında Alaçatı’da şef ve işletmeci olarak L’Escargot Restaurant’ı kurdu. 2015 senesinde Alaçatı Mancar Restaurant’ın şefliğini üstlendi. Yıllar sonra İstanbul’a dönerek Mürver Restaurant’ın şefi oldu. Ünlü şef evli ve bir çocuk sahibidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ