KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Sürdürülebilir kıyafet dönemi! Daha az su ve enerjiyle üretildiler

Dünyacan ünlü bir giyim markası, daha az su ve enerji kullanarak sürdürülebilir kıyafet koleksiyonunu tanıttı. 80 yıldır yenilenebilir ağaç ham …

Sürdürülebilir kıyafet dönemi! Daha az su ve enerjiyle üretildiler

Dünyacan ünlü bir giyim markası, daha az su ve enerji kullanarak sürdürülebilir kıyafet koleksiyonunu tanıttı. 80 yıldır yenilenebilir ağaç ham maddesinden çevre dostu ve yenilikçi teknolojilerle kaliteli botanik elyaflar üreten marka, sürdürülebilir bir moda anlayışı sunuyor.

Tekstil sektörünün doğaya ve doğadaki tüm canlıların yaşam stilini olumsuz yönde etkilemesi modanın doğa dostu çalışmalarına hız kattı. Geçtiğimiz yıllarda da dönem dönem sürdürülebilir tasarımlar çok fazla rağbet görmezken, pandeminin hayatımıza yaptığı müdahalesi sonrası ayakkabılardan çeşitli aksesuarlara kadar doğa dostu üretimler artış gösterdi. Bunların yanına sürdürülebilir kıyafet tasarımları da modaseverler üzerinde görülmeye başlandı. Genellikle her yıl birçok markanın çalıştığı sürdürülebilir kıyafet koleksiyonunda dünyaca ünlü bir marka olan Jimmy Key, botanik elyaflar üreten TENCEL işbirliği ile bilinçli bir moda anlayışı sunuyor.

Jimmy Key ve TENCEL anlaşmalı sürdürülebilir koleksiyon

KULLANILAN ELYAFLAR NEMİ PAMUKTAN DAHA ETKİN EMİYOR

Jimmy Key ve TENCEL markalarının anlaşması üzerine ortaya çıkan ürünler, şehirli ve modern bir yaşam stili sürüyor. Şık ve bohem detaylarıyla kendine has bir çizgisi olan bu koleksiyon, konfor ve stile önem veren kadınlara hitap ediyor.

Jimmy Key ve TENCEL işbirliği

JIMMY KEY & TENCEL / Siyah kısa kollu bisiklet yaka tişört (22K09TIZIANO – 22K09-TIZIANO): 299,95 TL

Öte yandan kullanılan doğal içerikli kumaşlar, rahat kalıplarla zamansız parçalar oluşturarak, tarzınızda vazgeçilmez bir imaj bırakıyor. TENCEL markasının kullanılan Lyocell ve Modal markalı elyafları nemi pamuktan daha etkin bir şekilde emmesiyle dikkatleri çekerken, sağladığı nem yönetimi sayesinde ciltte gündüz ve gece boyunca hoş bir serinlik ve kuruluk hissi veriyor. Ayrıca bakteri oluşumuna daha az elverişli bir oram daha hijyenik özellikler sunuyor.

Jimmy Key ve TENCEL işbirliği

JIMMY KEY & TENCEL / Bej düz kesim beli bağlamalı pantolon (21K09PRESTON – 21K09-PRESTON): 699,95

EN BÜYÜK ÖZELLİĞİ DOĞAYA YÜZDE YÜZ GERİ DÖNEBİLİYOR

Elyafların en büyük özelliklerinden biri de endüstri, ev, toprak ve deniz koşullarında çözünerek ve gübreleşerek doğaya yüzde yüz geri döndürülebiliyor. Dünyanın en pahalı kumaşlarından olan botanik kökenli elyaflar, ürünün nefes alabilirliğini artırarak doğal konfor anlayışı sağlıyor. Aynı zamanda doğada çözünebilir olmasının yanı sıra içerisinde bulunduğu kumaşlara yumuşaklık, nazik dokunuş, nefes alabilirlik, dayanıklılık gibi iyi hissettiren pek çok üstün özellik de katıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ