KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Susam Sokağı’nda yeni bir sakin: Kaykaycı Ji-Young birinci Asyalı – Amerikalı kukla oldu

Susam Sokağı’na elektro gitar çalan, kaykay ustası yeni bir çocuk katıldı. Koreli-Amerikalı Ji-Young, 52 yıl evvel birinci kere gösterilen çocuk …

Susam Sokağı’nda yeni bir sakin: Kaykaycı Ji-Young birinci Asyalı – Amerikalı kukla oldu

Susam Sokağı’na elektro gitar çalan, kaykay ustası yeni bir çocuk katıldı. Koreli-Amerikalı Ji-Young, 52 yıl evvel birinci kere gösterilen çocuk televizyon programına katılan en son karakter ve birinci Asyalı-Amerikalı kukla.

Ji-Young’un varlığı, 2020 olayları, George Floyd’un mevti ve Asya aksisi nefret olaylarından sonra birçok tartışmanın akabinde geldi.

Susam Sokağı içeriğine ve çeşitliliğine bakmak için özel takımlar kurdu ve çocuklarla ırk, etnik köken ve kültür hakkında nasıl konuşulacağını ele alan bir teşebbüs olan “Coming Together”ı kurdu.

Ji-Young’un kişiliği, 41 yaşındaki Koreli-Amerikalı kuklacısı Kathleen Kim’e dayanıyor. Otuzlu yaşlarında kuklacılığa başlayan Kim, Ji-Young’un genel olarak pan-Asyalı olmamasının çok değerli olduğunu söyledi: “Çünkü bu, tüm Asyalı-Amerikalıların deneyimlediği bir şey. Bizi bu yekpare Asya’ya sokmak istiyorlar. Yani onun özel olarak Koreli-Amerikalı olması çok değerliydi.”

ÇOCUKLARA ÖRNEK OLACAK

Ji-Young, çocuklara cilt rengi yahut konuştukları lisan nedeniyle şahıslara karşı olumsuz tavırlarını gösterip düzgünleştirmeye yardımcı olmayı hedefliyor. Örneğin, herkesin kendi kültüründen yemek, müzik yahut dans paylaştığı bir Komşu Günü sırasında, Ji-Young, ekran dışındaki bir çocuk ona meskene dönmesini söyleyince üzülür.

Susam Sokağı’nın 52. dönemi perşembe günü Cartoonito’da HBO Max’te başladı. Yıldızlarla dolu dönemde müzisyen Jon Batiste, müzikçiler Billie Eilish ve Kacey Musgraves, şair Amanda Gorman, eski Nasa astronotu Dr Mae Jemison, tenis yıldızı Naomi Osaka, rapçi Anderson Paak ve aktris Keke Palmer de yer alıyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ