KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Yargıtay’dan karar: Eşini kıskandırmak kusur olarak görüldü!

Evli çiftler için Yargıtay’dan yeni bir karar çıktı. Kıskançlık erkeğin davranışından kaynaklanıyorsa kadının kusurlu olmayacağına hükmetti …

Yargıtay’dan karar: Eşini kıskandırmak kusur olarak görüldü!

Evli çiftler için Yargıtay’dan yeni bir karar çıktı. Kıskançlık erkeğin davranışından kaynaklanıyorsa kadının kusurlu olmayacağına hükmetti. Kararda, kadının kıskançlığının erkeğin davranışına tepki niteliğinde olduğu, bunun da kusur olarak tanımlanacağı belirtildi.

İstanbul’da bir kadın, kendisini aldattığı iddiasıyla eşine boşanma davası açtı. Erkek de aşırı kıskançlık nedeniyle eşinden davacı oldu. Tarafları dinleyen yerel mahkeme, erkeğin güven sarsıcı davranışlarda bulunduğunu, evlilik birliği sorumluluğunu yerine getirmediğini belirterek, kocayı ağır kusurlu buldu. Mahkeme çiftin çocuklarının velayetlerini kadına verdi. Mahkemenin kararını beğenmeyen koca davayı istinaf mahkemesine taşıdı.

Yargıtaydan karar

KONU YARGITAY’A TAŞINDI

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 11. Hukuk Dairesi ise erkeğin evlilik birliğini devam ettirmek istemeyerek evden ayrıldığını ve güven sarsıcı davranışlarının olduğunu, kadının ise aşırı kıskançlık yapıp eşine baskı uyguladığını aktararak, tarafları eşit kusurlu kabul etti. Daire, kadının tazminat talebini de reddetti. Bu sefer karşı taraftan itiraz geldi, konu Yargıtay’a taşındı.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ