KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Amerikan mutfak avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Dekorasyon trendlerinde son yıllarda çok sık kullanılan Amerikan Mutfaklar, evlerde yeni bir bakış açısı kazandırmayı hedefliyor. Peki, Amerikan …

Amerikan mutfak avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Dekorasyon trendlerinde son yıllarda çok sık kullanılan Amerikan Mutfaklar, evlerde yeni bir bakış açısı kazandırmayı hedefliyor. Peki, Amerikan Mutfak nedir? Amerikan mutfak avantajları nelerdir? Amerikan mutfak dezavantajları nelerdir? Amerikan mutfaklı salon dekorasyonu nasıl yapılır? Amerikan mutfak modelleri nelerdir? Amerikan mutfak avantajları ve dezavantajları nelerdir? İşte cevaplar…

Birbirinden lezzetli yemekler pişirdiğimiz mutfaklar, evin en gözde alanlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Zamanımızın büyük bir çoğunluğunu mutfakta geçirdiğimizi düşünürsek, bu alanın dekorasyonunda fonksiyonel ve şık seçimler yapmamız gerekiyor. Kolay hareket imkanı tanıyan, temizlik açısından zorlayıcı olmayan ve ferah bir mutfak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekiyor. Özellikle son dönemlerde popüler olan Amerika Mutfaklar, salonlarla iç içe olduğundan dolayı dekorasyonda büyük bir önem kazanıyor. Ancak salon ve mutfağın bir arada olması avantaj mı yoksa dezavantaj mı?  Gelin, Amerikan mutfak salon dekorasyonunun avantajları ve dezavantajlarını birlikte mercek altına alalım.

AMERİKAN MUTFAK NEDİR?

Açık mutfak olarak da bilinen Amerikan mutfak, mutfak ve salonun bir arada kullanıldığı bir dekorasyon şeklidir. Modern bir görünümü esas kılan Amerika Mutfaklar, özellikle az odalı evlerde yaşam alanıyla mutfağın iç içe kullanıldığı mutfak modeli olarak adlandırılabilir. 

AMERİKAN MUTFAK AVANTAJLARI NELERDİR?

Amerikan Mutfakların en olumlu yönü, geniş bir hareket alanına sahip olmanızı sağlar. Ferah bir alanı çevreleyen Amerika mutfaklarda yemek yaparken bunaltıcı bir etki hissetmezsiniz.

Amerikan mutfak dekorasyonunda kullanacağınız ada tezgahı aynı zamanda yemek masası olarak da kullanabilirsiniz. Böylece salonlarda yemek masasına ayrıca yer vermenize gerek kalmadığı için yer açısından tasarruf edebilirsiniz.

Amerikan mutfakların en büyük artılarından biri de sosyalliğinizi kısıtlamamasıdır. Misafirleriniz geldiğinde mutfakta aperatif atıştırmalıklar hazırlarken bir yandan onlarla sohbet edebilirsiniz.

Salon ve mutfağın iç içe olması bebek sahibi olanlar için de oldukça avantajlıdır. Bebeğiniz salonda oynarken mutfakta rahatlıkla akşam yemeğini hazırlayabilir ve onu takip edebilirsiniz.

Amerikan mutfaklarda dekorasyonun daha göz alıcı bir etkiye sahip olduğunu görebilirsiniz. Salon dekorasyonuyla mutfak dekorasyonunuzu uyumlu bir şekilde sentezleyerek evinizin hoş görünmesini sağlayabilirsiniz.

AMERİKAN MUTFAK DEZAVANTAJLARI NELERDİR?

Amerikan mutfak denildiğinde akla gelen en büyük problem kötü yemek kokusudur. Salon ve mutfağın iç içe kullanıldığı Amerikan mutfaklarda iyi bir havalandırma sistemi kullanılmadığı zaman pişirdiğiniz bütün yemeklerin kokusu salona sinecektir. 

Bunu engellemek için ortamı sık sık havalandırmalı, çeşitli oda kokularına ve mumlara yer açmalısınız. Çünkü birbirine karışan yemek kokuları uzun bir süre perdeler, koltuklar ve halılara sinecektir.

Amerikan mutfaklarla ilgili bir diğer dezavantaj ise; dağınıklığı asla saklayamamasıdır. Zor ve uzun uğraşlar isteyen bir yemek yapmak için mutfağa girdiğiniz sırada bir anda misafiriniz gelirse dağınıklığı gizlemeniz kolay olmayacaktır. Daima derli toplu ve titiz olmanızı gerektiren Amerika Mutfaklar, temizlik açısından size dezavantaj oluşturabilir.

Aynı zamanda mutfak ve salon bir arada olduğu için mutfağınızın dağınık olması salonların da aynı şekilde görünmesine neden olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ