KolaycaYap.Com – Kolayca Yapılabilecek Herşey

Bileğe uygun kol saati nasıl seçilir ve ölçüleri nelerdir? 2022 en trend kol saati modelleri

Günlük hayatta çok önemli bir yeri olan ve insanların en sevdiği aksesuarlardan bir tanesi olan saat, doğru ölçü ile seçilip kullanıldığı zaman …

Bileğe uygun kol saati nasıl seçilir ve ölçüleri nelerdir? 2022 en trend kol saati modelleri

Günlük hayatta çok önemli bir yeri olan ve insanların en sevdiği aksesuarlardan bir tanesi olan saat, doğru ölçü ile seçilip kullanıldığı zaman şıklığa şıklık katan bir araçtır. Yeni sezonda vitrinleri süsleyen kol saatini internetten almak isteyenlere özel nasıl seçilir ve kol saati ölçüleri nelerdir? sorusunu yanıtlıyoruz.

Günlük giyim, sportif tarz, klasik veya takım elbise… Tüm bu tarzlarla aynı kol saatini kullanmak biraz zor. Kol saati seçiminde dikkat edilmesi gereken ana konular; saatin stili, kullanılan malzeme, büyüklük ve çerçevedir. Bu nedenle hem materyal hem renk hem de stil olarak birkaç farklı modele sahip olmanız, kombinleriniz için doğru seçimi yapma şansını artıracaktır. Saatler, boyutları itibariyle çoğu insanın bileğine tam otururken, bazılarına büyük ya da küçük gelerek şık bir görünümden ziyade, komik bir görünüm oluşturmaktadır. Hal böyle olunca saat ile istenen o tarz yakalanamaz ve saati takan kişi bu durumdan pek de memnun olmaz. Saat seçerken bir saatin bizimle bütün haline gelmesini ve parçamız olmasını isteriz. Bu nedenle bileğe göre saat nasıl seçilir, bizim için en uygun saat hangisi olur diye düşünmeye başlarız. İşte bu noktada imdadınıza yetişiyoruz:

Satın alacağınız saatin kasasının çapı, saatin en dikkat çeken unsurudur. Erkek saatleri genellikle 38 mm ile 46 mm aralığına sahiptir. Özellikle erkekler saat satın almadan önce 46 mm’nin üzerinde bir saat tercih etmemelidir. 46 mm üzerindeki saatler çok büyük ve doğal olarak kaba durmaktadır. Bu da bilekte zarif bir görünümden ziyade, çirkin bir görsellik sunar. Tabii ki 46 mm üzerindeki bir çapa sahip saatleri satın almaya hakkınız var, fakat dikkat etmeniz gereken nokta, bu saatleri taktığınız zaman giyeceğiniz kıyafet kombinidir. Büyük ve kaba saatler, genellikle snop ve gösterişli kıyafetler ile bütünleşir. Bu tarz kıyafetler ile kombin tasarladığınız zamanlarda, saat tercihinizi 46 mm ve üzerinden seçebilirsiniz.

Her insanın bilek boyutu farklıdır. Bir kadın 38 mm’den küçük bir çaptaki saati takmalı desek de bazı zamanlarda daha yüksek çaplardaki saatleri takmaları gerekebilir. Aynı durum erkekler için de geçerlidir. Bu sebeple kişi öncelikle bilek ölçüsünü öğrenmelidir. Doğru bilek ölçüsü ile sahip olmanız gereken saatin kasa çapını kolaylıkla bulabilirsiniz.

 

kol saati ölçüleri

PEKİ İNCE BİLEĞE UYGUN SAAT NASIL SEÇİLİR?

  • İnce bileğe sahip kişiler için saat seçimi konusunda dikkat etmeleri gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalardan ilki seçilen saatin kesinlikle 40 milimetrenin altında olması gerekliliğidir.

  • Aksi durumlarda saat kişilerin bileğinde çok bol ve kötü bir görüntü oluşturacaktır. İkinci olarak seçilen saat çok kalın ve hantal görünümlü olmamalıdır. Bu saatlerden ziyade ince ve spor ya da klasik olarak seçilen saatler ince bilekli kişilerde çok hoş durur.

EN TREND KOL SAATİ MODELLERİ 2022

SWATCH SILVER GLISTAR TOO

SWATCH SILVER GLISTAR TOO : 701,25 TL
 

Swatch GR405 Redbaya
Swatch GR405 Redbaya : 739,86 TL
 

Guess GUW0911L3 Bayan Kol Saati
Guess GUW0911L3 Bayan Kol Saati : 835,20 TL
 

Armani Exchange AX5552 Bayan Kol Saati : 1.929,60 TL
 
Armani Exchange  AX5552 Bayan Kol Saati : 1.929,60 TL

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ